Ogłoszenia parafialne Niedzieli Miłosierdzia Bożego (16.04.2023)

Dzisiaj:

 • o 15.00 w kaplicy na cmentarzu Koronka do Miłosierdzia Bożego i bezpośrednio po niej Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i za zmarłych naszych bliskich. Zostanie również poświęcony nowy instrument muzyczny, zainstalowany na początku marca;
 • Zespół Placówek CARITAS w Proszowicach dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy przekazali żywność i złożyli jałmużnę w dniu święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. W ramach świątecznej pomocy potrzebującym – „Koszyczek Wielkanocny” wydano żywność dla ponad 150 rodzin;
 • Siostry Kanoniczki wraz z młodzieżą, z którą przygotowywały palemki na Niedzielę Palmową, dziękują za dar hojnych serc. Zostało zebrane 3116 zł. Bóg zapłać;
 • przypominamy, że czas wielkanocny w Kościele rzymskokatolickim trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w tym roku do  28 maja. Każdy wierzący ma zatem czas, by wypełnić przykazania kościelne wytyczające podstawowe wymagania wobec katolików, m. in.

t Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

t Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.

W tym tygodniu:

 1. Wokół wikariatu prowadzone są prace zaplanowane na ten rok. Na miejsce usuniętego betonu zostanie położona geokrata pod kostkę, która będzie układana w maju. Utrudnienia potrwają do połowy czerwca, kiedy to jest planowane zakończenie tegorocznych prac.
 2. We wtorek 18 kwietnia przypada 25 rocznica święceń biskupich ks. bpa Mariana Florczyka. Pamiętajmy o Jubilacie w naszych modlitwach. Msza św. dziękczynna będzie sprawowana w Bazylice Katedralnej w Kielcach w sobotę, 22 kwietnia 2023 r. o godz. 11.00.
 3. W piątek 21 kwietnia o godz. 16.00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. Również w piątek, 21 kwietnia czuwanie modlitewne Margaretek u sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Zapisy do środy w zakrystii. Wyjazd o 18.20 sprzed kościoła.
 5. W najbliższą niedzielę przyjadą do nas klerycy redemptoryści z diakonem Piotrem, naszym rodakiem. Będą rozprowadzać biuletyn seminaryjny: Rodzina Odkupiciela. Ofiary przeznaczone zostaną na pomoc w ich posłudze dzieciom niepełnosprawnym.
 6. Ofiary składane w kwietniu do skarbony św. Antoniego i ze światła wdzięczności przeznaczone są na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej.
 7. Kolejne katechezy przedmałżeńskie planowane są na piątek i sobotę, tj. 26 i 27 maja. Informacje i zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 8. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy.
 9. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach planuje pod koniec tego roku uruchomić Zakład Aktywności Zawodowej. Poszukujemy pracowników posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Osoby spełniające kryteria będą mogły za swoją pracę otrzymać wynagrodzenie. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z placówką Caritas w Proszowicach.
 10. W prasie katolickiej m. in.:

– w “Niedzieli”: Ks. Franciszek Blachnicki – twórca ruchu odnowy w polskim Kościele.

– w “Gościu Niedzielnym”: Pismo Święte swoje źródło ma w Bogu.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Roberta Duraja, którego pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Polecamy Bogu małego Antoniego Mierzwę, dziękując Panu Bogu za to, że dał mu udział w życiu wiecznym.