Ogłoszenia parafialne III Niedzieli Wielkanocnej (23.04.2023)

Dzisiaj:

 • zwraca się do nas bp Jan Piotrowski słowami: „Drodzy Diecezjanie wraz ze swoimi Duszpasterzami, wczytujemy się w dar objawienia słowa Bożego, które zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Słowo Boże pomaga nam odkrywać prawdę, że Bóg jest obecny w swoim Kościele. Bożym słowem Kościół żyje, kształtując postawy wiary wszystkich ochrzczonych. Poznając całą prawdę o Bożym słowie, będziemy mieć świadomość, że stanowi ono istotną część każdej Mszy świętej. Zachęcam do uważnego słuchania, czytania i rozważania Pisma Świętego, nie tylko w Tygodniu Biblijnym, ale w ciągu całego roku”. Z darem błogosławieństwa † Jan Piotrowski;
 • dziękujemy za ofiary składane na bieżące cele parafialne, m.in. na prace wokół wikariatu, których zakończenie planowane jest na połowę czerwca.

 

W tym tygodniu:

 1. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania spotkania z kandydatami spośród uczniów klas ósmych w budynku plebanii w następującym porządku:
 • w poniedziałek uczniowie z SP 1: o godz. 15.30 klasa 8a; o 16.30 klasa 8b; o 17.30 klasa 8c;
 • we wtorek uczniowie z SP 2: o godz. 15.30 klasa 8a; o 16.30 klasa 8b; o 17.30 SP Szczytniki i pozostali kandydaci.
 1. Próby dla dzieci przystępujących do I Komunii św.:
 • w poniedziałek i środę: o godz. 15.30 SP nr 1;
 • również w poniedziałek i środę, ale o godz. 16.30 SP nr 2.
 1. W piątek o godz. 19.00 w budynku plebanii spotkanie z sołtysami.
 2. We wtorek, 2 maja 2023 r., odbędą się obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji
  3 Maja. O godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu na płycie Rynku podniesienie flagi i śpiew pieśni patriotycznych. Zaprasza Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice i Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. WNMP w Proszowicach.
 3. Kolejne katechezy przedmałżeńskie planowane są na piątek i sobotę, tj. 26 i 27 maja. Informacje i zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 4. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach planuje pod koniec tego roku uruchomić Zakład Aktywności Zawodowej. Poszukuje pracowników posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Osoby spełniające kryteria będą mogły za swoją pracę otrzymać wynagrodzenie. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z placówką Caritas w Proszowicach.
 5. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, świece do chrztu i pamiątki religijne. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: “Niedzieli” i “Gościa Niedzielnego”.
 7. Wspominamy w tym tygodniu:

– w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski;

– we wtorek św. Marka, Ewangelistę;

– w sobotę św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, Patronkę Europy;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Romana Penca, Genowefę Miotła, której pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.