Ogłoszenia parafialne IV Niedzieli Wielkanocnej (30.04.2023)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za ofiary składane na bieżące cele parafialne;
 • przypominamy, że cmentarz jest miejscem świętym, przeznaczonym dla sprawowania kultu publicznego wiary katolickiej, w której zmartwychwstanie umarłych jest nadzieją chrześcijan. Właścicielem i zarządcą cmentarza jest parafia rzymskokatolicka
  Wniebowzięcia NMP w Proszowicach, na której spoczywa obowiązek zachowania katolickiego charakteru cmentarza i jego utrzymanie zgodnie z przeznaczeniem. Zwracamy uwagę, że cmentarz nie jest miejscem spacerowym z psami, tym bardziej do zostawiania przez nie nieczystości. Prosimy nie wprowadzać psów i innych zwierząt na cmentarz, co ostatnio zdarza się dość często. Prosimy o reagowanie na takie sytuacje. Obowiązuje nas szacunek do miejsca świętego.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek kancelaria parafialna nieczynna. Sprawy pilne zgłaszamy po Mszy św.
 2. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 17.30. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu o godz. 19.00: w poniedziałek w Łaganowie, w czwartek w Górce Jaklińskiej, w piątek
  w Szklanej.
 3. We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a po jej zakończeniu na płycie Rynku podniesienie flagi i śpiew pieśni patriotycznych.
 4. W środę 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Słowo Boże głosi ks. Piotr Pochopień, misjonarz z Brazylii.
 5. Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów z naszej parafii i tych uczących się w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w środę o godz. 18.00. Tego dnia od godz. 17.00 możliwość spowiedzi, a po Mszy św. adoracja NS z prośbą o światło Ducha Św. i łaskę właściwego rozeznania powołania.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca maja:
  • w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
  •   w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
  • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I soboty; o 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  • chorych odwiedzimy z Komunią Świętą w pierwszą sobotę maja od godz. 9.00.
 7. W najbliższą niedzielę poświęcenie pól, modlitwa o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o 15.00: Górka Jaklińska, Górka Stogniowska, Kowary. Prosimy o pojazdy na 14.45.
 8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Częstochowie, które odbędzie się w sobotę 20 maja. Wyjazd o godz 6 rano, powrót w godzinach wieczornych. Koszt około 70 zł. Zapisy w zakrystii i w dzwonnicy. 
 9. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do I Komunii św., bierzmowania. Jest nowy numer „Królowej Różańca” i „Trwajcie w miłości”. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 10. Wspominamy w tym tygodniu:

– w czwartek św. Floriana, męczennika; Msza św. w intencji druhów strażaków OSP naszej parafii we wtorek o godz. 18.00;  

– w sobotę św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisława Grzymka, Izabelę Kowalską, której pogrzeb we wtorek o godz. 13.00; Władysława Wójcika, którego pogrzeb w czwartek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.