Ogłoszenia parafialne XI niedzieli zwykłej (18.06.2023)

Dzisiaj:

 • dziękujemy mieszkańcom ul. Krakowskiej, Mieszkowskiego, Armii Kraków, Głowackiego, Rynek, Kilińskiego, Parkowej, Grzymały-Siedleckiego, Racławickiej za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę na prace remontowe;
 • dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w piękne przeżycie procesji;

W tym tygodniu:

 1. Zmierzają ku zakończeniu prace kolejnego etapu zagospodarowania przestrzeni wokół plebanii i wikariatu. Dziękujemy za wszelką wyrozumiałość związaną z tymi pracami.
 2. W piątek 23 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dziękczynna w intencji społeczności SP nr 1, SP nr 2, SP Szczytniki i Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego o godz. 8.00. Spowiedź każdego dnia podczas Mszy św.
 3. W sobotę 24 czerwca odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, i o 18.00 suma odpustowa. Słowo Boże głosi o. Piotr, nasz Neoprezbiter. Podczas sumy odpustowej modlimy się w intencji Solenizantów.
 4. Również w sobotę w kościele po Mszy św. o 18.00 przygotowanie do chrztu.
 5. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na VI Noc Świętojańską. Początek na Rynku w sobotę 24 czerwca o godz. 18.30. Szczegóły na plakatach.
 6. W przyszłą niedzielę 25 czerwca wyrusza nasza parafialna pielgrzymka do Włoch. Wyjazd wieczorem o godz. 22.00 sprzed kościoła. Bagaże składamy od godz. 21.30. Nie zapomnijmy zabrać dokumentu tożsamości. Miejsca w autokarze będą przydzielone.
 7. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 9 lipca, wyjazd o godz. 6.30. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy w każdą niedzielę. W sklepiku do nabycia pamiątki religijne i prasa religijna. Można wesprzeć darem serca RADIO MARYJA i Telewizję TRWAM.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – w środę św. Alojzego Gonzagę, zakonnika;
  – w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, odpust w naszej parafii.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Mariana Cikałę; Lidię Hajdys; Henrykę Siwczuk; Teofilę Pawłowską (l.107), której pogrzeb w poniedziałek o 13.00; ks. Jacka Markowskiego, który pracował w naszej parafii i jest rocznikowym kolegą święceń ks. proboszcza (święcenia w 1995 r., 28 lat kapłaństwa). Jego pogrzeb odbędzie w najbliższą środę w rodzinnej parafii w Stopnicy o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.