Ogłoszenia parafialne XII niedzieli zwykłej (25.06.2023)

Dzisiaj:

 • ponad 50-cio osobowa grupa z naszej parafii udaje się na pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych w Niemczech i we Włoszech. Pielgrzymi będą polecać sprawy całej naszej parafii. Pakowanie bagaży do autokaru od 21.30 na Rynku;
 • prosimy Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, Róże Żywego Różańca, Margaretki, Siostry Kanoniczki i każdego, komu droga jest nasza parafia, o dziesiątek różańca jako modlitwę w intencji projektu, wniosków i planów dotyczących naszej parafii w jej wymiarze duchowym i materialnym. Myślimy o kościółku św. Trójcy, kaplicy w Górce Stogniowskiej, przestrzeni wokół plebanii i świątyni parafialnej. Środki finansowe są ważne, ale najważniejsza jest modlitwa i duchowy szturm do nieba. Prosimy zatem o modlitwę.

W tym tygodniu:

 1. Rozpoczynają się wakacje i urlopy – życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., zachowaniu Bożych przykazań i o stroju godnym miejsca świętego.
 2. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Ofiary na tace, tzw. świętopietrze, są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w czwartek.
 4. W tym tygodniu pierwsza sobota i niedziela miesiąca lipca:
  * w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I soboty;
  * o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  * ks. proboszcz odwiedzi chorych z Komunią Świętą jak zwykle w pierwszą sobotę od 9.00;
  * księża wikariusze w czasie wakacji odwiedziny chorych ustalają indywidualnie.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 1. W 770 rocznicę kanonizacji św. Stanisława, biskupa męczennika, organizowana jest diecezjalna pielgrzymka do Włoch w dniach od 2 – 9 września br. Podczas pielgrzymki zatrzymamy się m. in. w Rzymie, Loreto, San Giovanni Rotondo, na Monte Cassino i w Asyżu. Więcej informacji w gablocie czy też na stronie diecezji kieleckiej.
 2. W sklepiku do nabycia pamiątki religijne i prasa katolicka, m.in. nowy numer „Trwajcie w miłości”.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek MB Nieustającej Pomocy;
– w środę św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
– w czwartek św. Piotra i Pawła, odpust w Koniuszy i Hebdowie.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marię Krawiec, Ewę Mirek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.