Ogłoszenia parafialne XIII niedzieli zwykłej (02.07.2023)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii – te składane na tace i przesyłane na konto parafialne; etap prac wokół wikariatu przewidziany na czas wiosenny został zakończony; w kaplicy św. Trójcy prace związane z kładzeniem tynku wewnątrz są na ukończeniu; jest opracowywany projekt zagospodarowania terenu wokół kaplicy oraz projekt ogrodzenia plebanii od ul. 3 Maja wraz ze schodami obok kancelarii. Ze strony Urzędu Konserwatora Zabytków w Krakowie otrzymaliśmy wsparcie finansowe prac przy kaplicy
  w Górce Stogniowskiej. Prosimy o modlitwę w intencji tych zadań.

W tym tygodniu:

 1. Rozpoczęły się wakacje i urlopy – życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i zachowaniu Bożych przykazań. Zapraszamy, by włączyć się do pielgrzymek:
  • 6 – 13 sierpnia piesza pielgrzymka na Jasną Górę; zapisy odbywają się drogą elektroniczną. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl.
  • 16 – 19 sierpnia pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę.
 2. W lipcu i sierpniu msze św. w tygodniu w kościele o godz. 7.00 i 18.00;
 3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek w godz. 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 18.00; sprawy pilne prosimy zgłaszać w zakrystii bezpośrednio po Mszy św.
 4. Msza św. w kaplicy szpitalnej w niedzielę lipca i sierpnia o godz. 16.00.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca lipca:
  • w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
  • w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
 6. Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 9 lipca; wyjazd o 6.30. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy.
 7. Biuro Radia Maryja zaprasza również do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Jest nowy numer „Królowej Różańca”. Możliwość wsparcia darem serca media katolickie.
 8. W 770 rocznicę kanonizacji św. Stanisława, biskupa męczennika, organizowana jest diecezjalna pielgrzymka do Włoch w dniach od 2 – 9 września br. Program jest bardzo bogaty w miejsca, które zostaną odwiedzone przez pielgrzymów. Nie ma nocnych przejazdów. Więcej informacji w gablocie czy też na stronie diecezji kieleckiej.
 9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Więcej informacji w siedzibie PCPR w Proszowicach, ul. 3 Maja 72.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – w poniedziałek św. Tomasza Apostoła;
  – w czwartek bł. Urszulę Ledóchowską;
  – w sobotę św. Jana z Dukli;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Teresę Wieczorek, Grzegorza Chmurę, Mirosława Praszkiewicza, Jolantę Więckowską, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.