Ogłoszenia parafialne XIV niedzieli zwykłej (09.07.2023)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii – te składane na tace i przesyłane na konto parafialne;
 • przypominamy o godnym stroju w świętej przestrzeni kościoła.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek 11 lipca pamiętajmy w modlitwie o ofiarach okrutnej rzezi wołyńskiej.
 2. W środę 12 lipca modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. W czwartek o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie liturgii prosimy mieszkańców ul. Kopernika, Okulickiego, Szpitalnej, Biały Krzyż, Kolejowej. Odbiór materiałów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. Zapraszamy, by włączyć się do pielgrzymek:
  • 6 – 13 sierpnia piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Formularz zgłoszeniowy, regulamin
   na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl Zapisy trwają do 4 sierpnia.
  • 16 – 19 sierpnia pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę.
 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek w godz. 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 18.00; sprawy pilne prosimy zgłaszać w zakrystii bezpośrednio po Mszach św.
 6. Msze św. w tygodniu w kościele w lipcu i sierpniu o godz. 7.00 i 18.00.
 7. Biuro Radia Maryja zaprasza również do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Jest nowy numer „Królowej Różańca”. Możliwość wsparcia darem serca media katolickie.
 8. W 770 rocznicę kanonizacji św. Stanisława, organizowana jest diecezjalna pielgrzymka do Włoch w dniach od 2 – 9 września br. Więcej informacji w gablocie i na stronie diecezji.
 9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Więcej informacji w siedzibie PCPR w Proszowicach, ul. 3 Maja 72.
 10. W najbliższą niedzielę słowo Boże głosi ks. Antoni Sokołowski, misjonarz posługujący na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Będzie kwestował po Mszach Świętych i prosi o pomoc dla prowadzonej misji.
 11. Przypominamy i apelujemy do dysponentów grobów na cmentarzu o obowiązku utrzymania grobu oraz jego najbliższego otoczenia w należytym porządku. Dotyczy to również tzw. rezerwacji miejsca, gdzie jeszcze nikt nie został pochowany.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek św. Benedykta, opata i Patrona Europy;
– w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
– w czwartek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
–  w sobotę  św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

14. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Wojciecha Winnickiego, którego pogrzeb w środę o 11.00; + Pawła Gasa, którego pogrzeb w piątek na cmentarzu komunalnym w Podgórkach Tynieckich w Krakowie. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. za zmarłych, prosimy uczynić to wcześniej w zakrystii, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu, zarówno w tych jak i w innych przypadkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.