Ogłoszenia parafialne XX niedzieli zwykłej (20.08.2023)

Dzisiaj:

 • dziękujemy osobom koordynującym i im towarzyszącym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów jak to było i jest wpisane w tradycję naszej parafii. Dla tych osób organizowany jest jednodniowy wyjazd w sobotę 9 września br.
 • świadectwem swojej pracy misyjnej pragnie się podzielić S. Judyta Bożek ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny, która od 1979r. pracuje na misjach w Afryce, a od 1995r. w stolicy Zambii w Lusace. Będzie kwestować po Mszy Świętej i prosi o pomoc dla prowadzonego dzieła.

W tym tygodniu:

 1. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone we wrześniu.
 2. W najbliższą niedzielę Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na rodzinną wycieczkę rowerową do Racławic w niedzielę 27 sierpnia. Szczegóły na plakatach.
 3. Również w najbliższą niedzielę będzie miał miejsce piknik strażacki z pokazami edukacyjno-ratowniczymi dla dzieci i dorosłych na poligonie w Kościelcu o godz. 15.00, na który zapraszają: Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP w Proszowicach oraz Burmistrz GiM Proszowice.
 4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na „Weekend z Bogiem” w dniach 8 – 10 września br. Rozpoczęcie w piątek 8 września o godz. 16.00. Zakończenie w niedzielę 10 września  godz. 14.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i w dzwonnicy.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: biała szata i świece chrzcielne oraz pamiątki do ślubu.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – we wtorek NMP Królową;
  – w środę św. Różę z Limy;
  – w czwartek św. Bartłomieja, Apostoła;
  – w sobotę NMP Częstochowską;Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Władysławę Duraj, Barbarę Doniec, Zofię Jagiełło. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.