Ogłoszenia parafialne XIX niedzieli zwykłej (13.08.2023)

Dzisiaj:

 • Dożynki Gminy Proszowice w Opatkowicach. O godzinie 14.00 Msza Św. błagalna z prośbą o szczęśliwe zebranie plonów, po jej zakończeniu otwarcie uroczystości;
 • o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie. Liturgię przygotowują mieszkańcy ul. Zamkowej, Zielonej, Zacisze, Królewskiej, Brodzińskiego, o. Rafała, Wesołej.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek 14 sierpnia br. od godz. 9.00 w przeddzień odpustu parafialnego odwiedziny chorych, do których chodzimy z Komunią Świętą w pierwsze soboty miesiąca.
 2. We wtorek 15 sierpnia br. przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej, odpust w naszej parafii. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie wieńców i modlitwa w intencji rolników naszej parafii z prośbą o szczęśliwe zebranie plonów. Na każdej mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców.
 3. W sobotę 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św. w parku w Proszowicach o godz. 10.30 pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego. Dla grup, które przechodzą przez Proszowice ok. godz. 13.00 posiłki w stałych punktach. Prosimy o włączenie się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów jak to jest wpisane w tradycję naszej parafii. Pozostawmy dobry ślad w pamięci pielgrzymów. Przysłowie mówi: Gość w dom – Bóg w dom. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku. Spotkanie osób koordynujących w budynku plebanii w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. W najbliższą niedzielę świadectwem swojej pracy misyjnej pragnie się podzielić S. Judyta Bożek ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny, która od 1979r. pracuje na misjach w Afryce, a od 1995r. w stolicy Zambii w Lusace. Będzie kwestować po Mszach Świętych i prosi o pomoc dla prowadzonego dzieła.
 5. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na rodzinną wycieczkę rowerową do Racławic w niedzielę 27 sierpnia. Szczegóły na plakatach.
 6. Odnowa w Duchu Świętym informuje, że z przyczyn niezależnych zmianie uległ czas i miejsce „Weekendu z Bogiem”. Obecnie rekolekcje odbędą się w naszej parafii od 8-10 września. Rozpoczęcie w piątek 8 września o godz. 16.00. Zakończenie w niedzielę 10 września  ok. godz. 14.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i w dzwonnicy.
 7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: biała szata i świece chrzcielne oraz pamiątki do ślubu.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:

– w czwartek św. Jacka, prezbitera;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zofię Kułaga, Władysławę Duraj, której pogrzeb w środę o godz. 11.00; Barbarę Doniec, której pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.