Ogłoszenia parafialne XVIII niedzieli zwykłej (06.08.2023)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary składane w I niedzielę miesiąca na potrzeby kościoła, prace remontowe i bieżące sprawy parafii;
 • dziękujemy za ofiarę złożoną przy poświęceniu pojazdów. Ofiara ta została przekazana na pomoc w zakupie środka transportu dla misjonarza z naszej diecezji;
 • ks. proboszcz dziękuje za wyrazy współczucia, modlitwę i udział w pogrzebie jego siostry Elżbiety.

W tym tygodniu:

 1. Przedsiębiorstwo Wodociągi Proszowickie informuje, że w poniedziałek, tj. 7 sierpnia br. w związku z pracami na ul. Zacisze od godz. 2.00 w nocy do godz. 18.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w: Proszowicach, Górce Stogniowskiej, Stogniowicach, Jakubowicach, Jazdowiczkach, Szreniawie, Opatkowicach, Makocicach, Gniazdowicach, Łaganowie i Szklanej. Woda pitna będzie rozwożona w w/w miejscowościach.
 2. Po Mszy św. wieczornej łączymy się duchowo z uczestnikami Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej pielgrzymującymi na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. W sobotę 12 sierpnia modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.

W najbliższą niedzielę:

 • Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice zaprasza na Dożynki Gminy Proszowice, które odbędą się w niedzielę 13 sierpnia br. w Opatkowicach. O godzinie 14.00 będzie Msza Św. dziękczynna, po jej zakończeniu otwarcie uroczystości. Szczegółowy program dożynek znajduje się na plakatach i na stronie proszowice.pl.
 • o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie liturgii prosimy mieszkańców Zamkowej, Zielonej, Zacisze, Królewskiej, Brodzińskiego, o. Rafała, Wesołej. Odbiór materiałów w poniedziałęk po Mszy św. wieczornej.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: biała szata i świece chrzcielne oraz pamiątki do ślubu.
 2. W sobotę 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św. w parku w Proszowicach o godz. 10.30 pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego. Dla grup, które przechodzą przez Proszowice ok. godz. 13.00 posiłki w stałych punktach. Prosimy o włączenie się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów jak to jest wpisane w tradycję naszej parafii.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na weekend z Bogiem w Grodzisku koło Skały. Wyjazd 1 września ok. godz. 16,00 – powrót w niedzielę 3 września ok. godz.14,00.  Koszt wyjazdu 270 zł. Zapisy w zakrystii i w dzwonnicy.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – we wtorek św. Dominika, prezbitera;
  – w środę św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, Patronkę Europy;
  – w czwartek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  – w piątek św. Klarę, dziewicę;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Andrzeja Jasienieckiego, Zofię Kułaga, której pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.