Ogłoszenia parafialne XVII niedzieli zwykłej (30.07.2023)

Dzisiaj:

 • modlitwa błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Złożone ofiary są przekazane na środki transportu dla misjonarzy.

W tym tygodniu:

 1. W czwartek rano o godz. 7.00 Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Powiatowej Policji w Proszowicach. Zapraszamy czynnych i emerytowanych funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Policji.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca sierpnia:
  • w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00;
  • w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; spowiedź podczas Mszy św.
  • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I soboty;
  • o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  • odwiedziny chorych 14 sierpnia w przeddzień odpustu parafialnego.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: biała szata i świece chrzcielne oraz pamiątki do ślubu.
 2. W sobotę 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św. w parku w Proszowicach o godz. 10.30 pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego. Dla grup, które przechodzą przez Proszowice ok. godz. 13.00 posiłki w stałych punktach. Prosimy o włączenie się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów jak to jest wpisane w tradycję naszej parafii.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – we wtorek św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  – w piątek św. Jana Marię Vianney’a, prezbitera;
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Krystynę Wojtasik, której pogrzeb w środę o godz. 11.00, Reginę Zębala, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00, Elżbietę Szczyrbowską, siostrę ks. proboszcza, której pogrzeb w środę o godz. 15.00 w Międzyrzeczu Górnym koło Bielska Białej. Gdyby ktoś chciał uczestniczyć w tym pogrzebie, wyjazd sprzed kościoła w środę o godz. 12.00, powrót ok.19.30. Zapisy w zakrystii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.