Ogłoszenia parafialne XVI niedzieli zwykłej (23.07.2023)

Dzisiaj:

 • rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Modlitwa błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę, 30 lipca.
 • ks. Antoni dziękuje za życzliwość i pomoc materialną dla prowadzonej misji. Ofiarodawcom wyrażamy niezmierną wdzięczność.

W tym tygodniu:

 1. Burmistrz GiM Proszowice Grzegorz Cichy zaprasza na IX Marsz Rzeczypospolitej Partyzanckiej 1944, który odbędzie się w piątek 28 lipca 2023 r w 79 rocznicę wkroczenia oddziałów partyzanckich do miasta. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Proszowicach. Wymarsz nastąpi po Mszy Świętej spod pamiątkowej tablicy przy głównym wejściu Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach. Przemarsz zakończy się na Cmentarzu Parafialnym w Proszowicach gdzie przy tablicach upamiętniających żołnierzy Armii Krajowej zostanie oddany hołd walczącym i poległym o wyzwolenie z okupacji w czasie II Wojny Światowej.
 2. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Proszowicach oraz w Urzędzie Gminy Koszyce od 01.08.2023 r. do 31.07.2024 r., będą otwarte punkty doradztwa, w których będzie można skorzystać z bezpłatnych usług w ramach:
  – poradnictwa zawodowego,
  – informacji w zakresie możliwych form pomocy społecznej,
  – doradztwa psychologicznego,
  – doradztwa w zakresie edukacji,
  – doradztwa prawnego lub finansowego. Więcej informacji pod numer tel. 12 386-10-80.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Biuro Radia Maryja zaprasza również do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Jest nowy numer „Królowej Różańca”. Możliwość wsparcia darem serca media katolickie.
 3. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – we wtorek św. Jakuba Apostoła;
  – w środę św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w modlitwie pamiętamy o babciach i dziadkach i składamy im najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i łaski zdrowia; zmarłe babcie i dziadków polecamy miłosierdziu Bożemu;
  – w sobotę św. Martę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Leokadię Bątkowską, Emilię Łach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.