Ogłoszenia parafialne niedzieli Chrztu Pańskiego (I niedziela zwykła – 07.01.2024)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne;
 • kończy się czas Bożego Narodzenia;
 • pamiętajmy o przyrzeczeniach chrzcielnych i w modlitwie o naszych rodzicach, chrzestnych i kapłanach, którzy przez chrzest wprowadzili nas do wspólnoty Kościoła.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek przypada 82. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Józefa Pawłowskiego. O godz. 15.00 przy pomniku na skwerze modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia za parafię przez wstawiennictwo naszego Rodaka.
 2. W piątek, 12 stycznia, modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. Również w piątek 12 stycznia o godz. 20.00 w Centrum Kultury w Proszowicach zespół „Dobra Energia” zaśpiewa kolędy i pastorałki.
 4. Osoby, które w ostatnim roku zamieszkały na terenie naszej parafii prosimy, by w kancelarii parafialnej zgłosiły swoje przybycie. W myśl Prawa Kościelnego jest się parafianinem parafii, na terenie której dana osoba zamieszkuje ponad miesiąc, z zamiarem dłuższego zamieszkania. Nie jest brany pod uwagę adres zameldowania, parafia chrztu czy I Komunii św. Liczy się aktualne zamieszkanie. Również w przypadku pogrzebu zgłaszamy ten fakt do parafii zamieszkania, a nie kierujemy się miejscem pochodzenia, zameldowania czy posiadania miejsca grobu na cmentarzu.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia nowy numer „Królowa Różańca”, pamiątki do chrztu.
 6. Trwa wizyta duszpasterska, której celem jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo domu. Przyjęcie kapłana jest również wyrazem więzi z parafią, do której należymy. Przekazujemy folder informujący o Słudze Bożym Rafale, ufając, że w niedalekiej przyszłości będziemy cieszyć się jego wyniesieniem i włączeniem w poczet błogosławionych. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na  realizację ogrodzenia od ul. 3 Maja oraz kontynuację prac przy kościele św. Trójcy i prace  w kościele parafialnym.
 7. Kolęda w tym tygodniu:
 • w poniedziałek 8 I od godz. 16.00 – ul. Królewska 60; ul. Zielona i Brodzińskiego – domy i bloki;
 • we wtorek 9 I od godz. 9.00 Szczytniki; od godz. 16.00 – ul. Królewska – domy;
 • w środę 10 I od godz. 9.00 Gniazdowice (3 księży); natomiast ul. Podgórze i ta część Gniazdowic, gdzie kolęda była z ul. Pogórze odbędzie się w piątek od godz. 9.00;
 • w środę 10 I od godz. 16.00 – Zamkowa, Zacisze i ul. Kolejowa;
 • w czwartek 11 I od godz. 16.00 – Partyzantów 33;
 • w piątek 12 I od godz. 9.00 ul. Podgórze i ta część Gniazdowic, gdzie kolęda była z ul. Pogórze; od godz. 16.00 – Partyzantów 33A;
 • w sobotę 13 I od godz. 9.00 Górka Stogniowska.
 1. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna tylko rano do godz. 8.30.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Helenę Migas, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. za tę zmarłą, prosimy uczynić to wcześniej w zakrystii, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.