Ogłoszenia parafialne niedzieli Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (31.12.2023)

Dzisiaj:

 • podczas Mszy św. o 12.30 modlimy się za małżonków obchodzących tegoroczne jubileusze;
 • o 18.00 Msza św. na zakończenie starego roku. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu – suplikacje i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
 1. Jutro Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.
 2. Również jutro spotkanie opłatkowe grup modlitewnych naszej parafii o 19.00 w sali wikariatu.

W tym tygodniu:

     3.    We wtorek podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się przez wstawiennictwo bł.  kardynała Stefana Wyszyńskiego
w intencji naszej Ojczyzny.

     4.    W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca stycznia:

 • w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00; 
 • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; w tym dniu modlitwą  i ofiarą wspieramy misjonarzy z naszej diecezji; spowiedź podczas Mszy św.;
 • w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo I soboty;

5.   W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcenie  kadzidła i kredy, którą znaczymy drzwi naszych domów. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misji. Jest to święto nakazane i obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny.
6.   Również w sobotę 6 stycznia pochód Trzech Króli pod hasłem „W jasełkach leży”. Zbiórka uczestników na placu targowym przy ul. Królewskiej o 11.40 i przemarsz  ulicami miasta do kościoła na Mszę św. o 12.30. Dla uczestników orszaku przygotowano darmowe śpiewniki oraz korony. O godz. 14.00 VII przegląd grup kolędniczych z Gminy Proszowice w sali widowiskowej Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

W najbliższą niedzielę:

 • o godz. 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

7. Trwa wizyta duszpasterska, której celem jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo domu. Przyjęcie kapłana jest również wyrazem więzi z parafią, do której należymy. Przekazujemy folder informujący o Słudze Bożym Rafale, ufając, że w niedalekiej przyszłości będziemy cieszyć się jego wyniesieniem i włączeniem w poczet błogosławionych. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na realizację ogrodzenia od ul. 3 Maja oraz kontynuację prac przy kościele św. Trójcy i prace w kościele parafialnym.

8.  Kolęda w tym tygodniu:

 • we wtorek 2 I od godz. 16.00 – ul. 3 Maja 65 i 67 i o. Rafała;
 • w środę 3 I od godz. 9.00 Górka Jaklińska; od godz. 16.00  – ul. Źródlana, Jagiełły; ul. Kilińskiego, Parkowa; ul. Głowackiego i Mieszkowskiego.
 • w czwartek 4 I od godz. 16.00 – ul. Królewska 70 i 72;
 • w sobotę 6 I od godz. 16.00  – tradycyjnie Opatkowice – POM.

9.   W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna tylko rano do godz. 8.30.
10.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
11.   Bożemu miłosierdziu polecamy: + Adelę Chmurzyńską, Wandę Łukomską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.