Ogłoszenia parafialne III niedzieli zwykłej (21.01.2024)

Dzisiaj:

 • dzisiaj naszą uwagę kierujemy w stronę Biblii, która jest Słowem Życia niosącym Zbawienie. Zachęcamy do podjęcia osobistej lektury Pisma Świętego.
 • dziękujemy za wspólną modlitwę kolędową oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i parafii;
 • w związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw metodą „na wnuczka”, „na urzędnika”, „na policjanta” czy „pracownika banku”, Komenda Powiatowej Policji apeluje i prosi osoby starsze o szczególną ostrożność wobec przekazywania pieniędzy osobom nieznanym. Więcej informacji w gablotach.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek 23 I br. o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach zebranie informujące dla mieszkańców gminy dotyczące dotacji odnawialnych źródeł energii.
 2. W czwartek 25 I o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w lutym.
 3. W piątek 26 I przez przyczynę Czcigodnego Sługi Bożego O. Rafała z Proszowic modlimy się w intencji naszej Parafii.
 4. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, gromnice, świece do chrztu i I Komunii św., nowy numer „Królowa Różańca”.
 5. Trwa wizyta duszpasterska, której celem jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo domu. Przyjęcie kapłana jest również wyrazem więzi z parafią, do której należymy.
 6. Kolęda w tym tygodniu:
 • w poniedziałek 22 I od godz. 16.00 – ul. Kopernika 5, ul. Okulickiego oraz po zakończeniu kolędy na ul. Okulickiego ul. Kopernika domy jednorodzinne;
 • we wtorek 23 I od godz. 9.00 Makocice – część 1: droga od Kowar i droga od Opatkowic; od godz. 16.00 – ul. Kopernika 1 i 3;
 • w środę 24 I od godz. 9.00 Makocice – cz. 2: droga od mostu w kierunku Pałecznicy oraz droga od stacji przekaźnikowej; od godz. 16.00 – Leśna – domy, ul. Słoneczna i ul. Zagrody Królewskie;
 • w czwartek 25 I od godz. 16.00 – Leśna – bloki;
 • w piątek 26 I od godz. 9.00 Stogniowice cz. 2.; od godz. 16.00 – ul. Krakowska;
 • w sobotę 27 I od godz. 9.00 Opatkowice: Ogrodzisko; tzw. „Parszywka”; droga od wodociągów z drogami bocznymi w kierunku kaplicy i droga od skrzyżowania na Szreniawę w kierunku kaplicy.

W sobotę 03 lutego od godz. 9.00 Opatkowice: droga wojewódzka w kierunku Klimontowa; droga od stacji diagnostycznej do góry i tzw. „Biała droga”.

 1. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna tylko rano do godz. 8.30.
 2. Osoby wpisane na pielgrzymkę na Sycylię proszone są o wpłatę w tym tygodniu zaliczki w wysokości 1.000,00 zł w zakrystii po Mszach św. lub kontaktując się z ks. Tomaszem.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w środę św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  – w czwartek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  – w piątek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Henrykę Wołoch, Irenę Koperczak, Tadeusza Machynię, Janinę Kura, Halinę Adamczyk, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00, Leszka Ziemskiego, którego pogrzeb 25 stycznia o godz. 11.40 w kaplicy na cmentarzu w Grębałowie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.