Ogłoszenia parafialne IV niedzieli zwykłej (28.01.2024)

Dzisiaj:

 • dziękujemy ks. Zbigniewowi za pomoc duszpasterską w parafii i o. Piotrowi za głoszone dzisiaj Słowo Boże i pomoc w kolędzie w ubiegłym, i w nadchodzącym tygodniu;
 • obchodzimy 71. Światowy Dzień Trędowatych. Ofiary ze światła przy ołtarzu Matki Bożej i obok obrazu Jezusa Miłosiernego przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom, którzy posługują wśród trędowatych.

W tym tygodniu:

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lutego:
  • w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe;
  •  w piątek o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypominamy, że istotą I piątku miesiąca jest uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. Sama spowiedź, bez uczestnictwa we Mszy św. i Komunii św., nie stanowi o zadośćuczynieniu Panu Jezusowi za grzechy swoje i świata;
  • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP; po jej zakończeniu  nabożeństwo Pierwszej Soboty; a o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  • w związku z kolędą odwiedziny chorych z Komunią Świętą odbędą się w pierwszą sobotę marca;
 2. W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o 6.30, 8.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice zapalamy w czasie burzy i światło gromnicy towarzyszy osobie umierającej, by Chrystus – Światłość przeprowadził daną osobę przez ciemność śmierci. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i wspomagamy materialnie zakony klauzurowe naszej diecezji.
 3. Również w piątek 2 lutego o godz. 00 Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z poświęceniem świec i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.
 4. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka,
  gromnice, świece do chrztu i I Komunii św.
 5. W niedzielę 11 lutego o. Egidiusz, Prowincjał oo. Bernardynów poświęci odnowiony obraz Sługi Bożego o. Rafała. Obraz, okryty tiulem, znajduje się przy ołtarzu św. Anny. Odsłonięcie nastąpi w dniu poświęcenia.
 6. Trwa wizyta duszpasterska, której celem jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo domu. Przyjęcie kapłana jest również wyrazem więzi z parafią, do której należymy.
 7. Kolęda w tym tygodniu:
 • w poniedziałek 29 I od godz. 16.00 – Królowej Jadwigi, ul. Królowej Bony – 1 ksiądz i ul. Kleszczyńskiego – jeden ksiądz od ul. Leśnej, drugi od końca;
 • we wtorek 30 I od godz. 16.00 – 3 Maja – numery parzyste i ul. Sobieskiego;
 • w środę 31 I od godz. 16.00 – 3 Majanumery nieparzyste
 • w czwartek 1 II od godz. 16.00 – Wolności – 2 księży
 • w sobotę 03 II od godz. 9.00 Opatkowice: droga wojewódzka w kierunku Klimontowa; droga od stacji diagnostycznej do góry i tzw. „Biała droga”.
 1. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna tylko rano.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w środę św. Jana Bosko;
  – w sobotę św. Błażeja, poświecenie świec i jabłek przeciw chorobom gardła;

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.