Ogłoszenia parafialne V niedzieli zwykłej (04.02.2024)

W tym tygodniu:

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 w sali kameralnej Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbędzie się promocja książki p. Henryka Pomykalskiego: „Proszowice w wieku XIX”.
 2. We wtorek, 06 lutego, podczas Mszy św. o godz. 18.00 p[rzez wstawiennictwo bł. kard. Stefana Wyszyńskiego modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, telewizji Trwam i Radio Maryja oraz w intencji ofiarodawców naszej parafii.
 3. W piątek, 09 lutego, w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbędzie się czuwanie modlitewne o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele. Wyjazd o godz. 18.20 sprzed kościoła, zapisy w zakrystii do środy włącznie. Powrót ok. 1.00 w nocy.
 4. W niedzielę 11 lutego br. podczas Mszy św. o godz. 11.00 o. Egidiusz, Prowincjał oo. Bernardynów odsłoni i poświęci odnowiony obraz Sługi Bożego o. Rafała. Przy obrazie jest plansza ilustrująca etapy konserwacji.
 5. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, nowy numer „Trwajcie w miłości”, świece do chrztu i I Komunii św.
 6. W ostatnim czasie pojawiły się na cmentarzu kradzieże żelaznych uchwytów przy grobowcach. Uczulone zostały punkty skupu złomu, my sami nie pozostawajmy obojętni.
 7. Zmierza ku zakończeniu wizyta duszpasterska, której celem jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo domu. Przyjęcie kapłana jest również wyrazem więzi z parafią, do której należymy.
  8. Kolęda w tym tygodniu:
 • w poniedziałek 5 II od godz. 16.00 – ul. Kościuszki – numery nieparzyste (lewa strona od Rynku w kierunku Słomnik) + ul. Armii Kraków od strony ul. Kościuszki i ul. Dębowiec – 3 księży;
 • we wtorek 6 II od godz. 16.00 – Kościuszki – numery parzyste (prawa strona od Rynku w kierunku Słomnik) – 3 księży
 • w środę 7 I od godz. 16.00 – ul. Wiślana i ul. Św. Trójcy – 1 ksiądz; ul. Reja i Nowa – 1 ksiądz oraz rodziny czy osoby, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym czasie, a chciałyby przyjąć duszpasterza dając przez to wyraz więzi z parafią. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
 1. We wtorek czasie kolędy kancelaria parafialna czynna tylko rano.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  11. Wspominany w liturgii tego tygodnia:
  – w poniedziałek św. Agatę, poświęcenie chleba i soli;
  –  we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy;
  –  w sobotę św. Scholastykę, dziewicę.

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.  

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Józefa Zwolińskiego, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00; Jacka Sieranta, którego pogrzeb w środę o godz. 11.00; Józefę Gołdyn, której pogrzeb w piątek o godz. 11.00.  Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. za tych zmarłych, prosimy  uczynić to wcześniej, w zakrystii, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.