Ogłoszenia parafialne VI niedzieli zwykłej (11.02.2024)

Dzisiaj:

 • za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes polecamy chorych i tych, którzy się chorymi opiekują;
 • dziękujemy za życzliwe przyjęcie kolędowe, wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na realizowane i zaplanowane prace w 2024 r. Podsumowanie – 25 lutego.
 • podczas Mszy św. o godz. 11.00 o. Egidiusz, Prowincjał oo. Bernardynów odsłoni i poświęci odnowiony obraz Sługi Bożego o. Rafała. Przy obrazie jest plansza ilustrująca etapy konserwacji.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek 12 lutego modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 2. Środą Popielcową 14 lutego rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia do trzech posiłków w ciągu dnia. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00.
 3. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy do odnowienia przyrzeczeń trzeźwościowych. Każdy kolejny dzień bez alkoholu dla uzależnionych, to małe zwycięstwo.
 4. Ofiarami w Środę Popielcową oraz ofiarami ze światła wdzięczności i światła Bożego Miłosierdzia za pośrednictwem CARITAS pomagamy potrzebującym w Strefie Gazy w Ziemi Świętej.
 5. Caritas Diecezji Kieleckiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1,5 % na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji.
 6. Droga Krzyżowa w piątek:
 • o godz. 16.30 z udziałem dzieci;
 • o godz. 17.15 z udziałem starszych.
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu.
 3. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy zaprasza do udziału w spotkaniu z Mieszkańcami Gminy Proszowice podsumowującym kadencję Samorządu Gminy Proszowice w latach 2018-2023. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 lutego br. o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.
 4. W dniach 13-14 kwietnia odbędą się w naszej parafii weekendowe (sobota – niedziela) katechezy przedmałżeńskie. Świadectwo ukończenia katechezy jest wymagane przepisami prawa kościelnego do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zajęcia w sobotę 13 kwietnia od godz. 9.00 z przerwami na kawę/herbatę do godz. 16.00; w niedzielę od godz. 9.00 – 10.30, udział we Mszy św. o godz. 11.00 i po jej zakończeniu wręczenie zaświadczeń uczestnictwa w katechezie.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia 

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Włodzimierza Wójcika, Mieczysława Perkowskiego, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.