Ogłoszenia Niedzieli Miłosierdzia Bożego (07.04.2024)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby kościoła i parafii;
 • święto Patronalne CARITAS. Ofiary składane do skarbony św. Antoniego przeznaczone są na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezji Kieleckiej. W tym roku zebrane środki są przeznaczone na wsparcie osób starszych poprzez modernizację i rozbudowę Domu Opieki w Pieczonogach;
 • Zespół Placówek CARITAS w Proszowicach dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy przekazali żywność i złożyli jałmużnę w dniu święcenia pokarmów w Wielką Sobotę;
 • dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary ze światła wdzięczności i światła Bożego Miłosierdzia będą przeznaczone na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”;
 • o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu Koronka do Bożego Miłosierdzia i bezpośrednio po niej Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i naszych bliskich;
 • Siostry Kanoniczki wraz z młodzieżą, z którą przygotowywały palemki na Niedzielę Palmową, dziękują za dar hojnych serc. Zostało zebrane 4680 zł.;
 • przypominamy, że czas wielkanocny w Kościele rzymskokatolickim trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w tym roku do 19 maja. Każdy wierzący ma zatem czas, by wypełnić przykazania kościelne wytyczające podstawowe wymagania wobec katolików, m. in.

           * Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

           * Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.

 

W tym tygodniu:

 • w poniedziałek 8 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. W tym szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie modlimy się za dzieci nienarodzone i ich rodziców, a także tych, którzy decydują o losach prawnej ochrony życia poczętego. Księga Adopcji Duchowej przy ołtarzu św. Anny;
 • w piątek 12 kwietnia modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.

 

W najbliższą niedzielę:  

 • w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie będą kwestować przy wyjściu z kościoła na rzecz działalności ośrodka, w którym opiekę znajdują nasi bliscy.

 

 1. We wtorek 16 kwietnia br. w przychodni lekarskiej „ZDROWIE” przy ul. 3 Maja 70 odbędą się badania USG, Doppler i inne. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie.
 2. Informujemy, że od kilku tygodni, w każdą niedzielę o godz. 17.00 w sali wikariatu odbywają się spotkania Grupy AA „Nadzieja”. Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój własny problem i pomagać innym w uzdrowieniu z alkoholizmu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisława Plutę, Jana Kotlarza, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. za zmarłego, prosimy  uczynić to wcześniej, w zakrystii, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.