Ogłoszenia parafialne III Niedzieli Wielkanocy (14.04.2024)

Dzisiaj:

 • zwraca się do nas bp Jan Piotrowski słowami: „Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej! Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”;
 • rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”;
 • w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie kwestują przy wyjściu
  z kościoła na rzecz działalności ośrodka, w którym opiekę znajdują niejednokrotnie nasi bliscy;
 • przypominamy, że czas wielkanocny w Kościele rzymskokatolickim trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w tym roku do 19 maja. Każdy wierzący ma zatem czas, by wypełnić przykazania kościelne wytyczające podstawowe wymagania wobec katolików, m. in.

           * Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

           * Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek o godz. 18.30 pierwsza próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 2. W czwartek 18 kwietnia po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W piątek 19 kwietnia w sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbędzie się czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele. Wyjazd o godz. 18.20 sprzed kościoła, zapisy do środy włącznie.
 4. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, świece do chrztu i pamiątki do chrztu, I Komunii Świętej, bierzmowania. Jest nowy numer „Trwajcie w miłości”. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisławę Nowak, której pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.