Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedzieli Zwykłej (29.01.2017)

Dzisiaj:

– o godz. 12.15 w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach teatrzyk dla dzieci pt. „Przygody Franka Bałwanka”.

– w tygodniku  „Gościu Niedzielnym”: Bombardowanie (czyli o sztuce dobrej modlitwy) oraz Prawo Jachimowicz – polska lekarka z Norwegii została wyrzucona z pracy za sprzeciw sumienia.

– w tygodniku „Niedziela”: Światło w ciemności świeci (Święto 2 lutego)

 

W tym tygodniu: 

 1. 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w którym obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się za Osoby Życia Konsekrowanego w naszej diecezji. Ich  modlitwa i praca duszpasterska stanowią ważną część życia naszego Kościoła lokalnego. Niech nasza modlitwa i ofiary materialne zbierane tego dnia na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych będą wyrazem wdzięczności wobec nich. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 16.00, 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I komunii świętej. Będzie poświęcenie świec komunijnych, a oprawę muzyczną podczas liturgii uświetnią kolędy w wykonaniu naszego chóru parafialnego, który zaprasza do wspólnego kolędowania i udziału w koncercie po mszy świętej. 2 lutego kancelaria parafialna nieczynna.
 1. I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek po południu Jerycho Różańcowe o godz. 17.00 według porządku: Radio Maryja, Siostry Różańcowe, Odnowa w Duchu św. i Arcybractwo Straży Honorowej. W piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź po południu od godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 2. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną, o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół

Różańcowych naszej parafii, po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Zaprasza ks. Krzysztof.

 1. Choć trwa karnawał, już dzisiaj informujemy i zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej u Salezjan w Krakowie. Wyjazd będzie miał miejsce 12 marca br. o godz. 14.00 ze skweru bł. ks. Józefa Pawłowskiego (Mały Rynek). Koszt wyjazdu i bilet wstępu – 30 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona (50).
 2. Za każde otwarte drzwi domu i mieszkania, za każdą wspólną modlitwę niech będzie Bóg uwielbiony. Wyrażamy wdzięczność Wam, drodzy Parafianie, za przyjęcie, rozmowy, spostrzeżenia i sugestie odnośnie do pracy duszpasterskiej i materialnej w parafii. Za ofiary     składane na planowane prace w parafii oraz z okazji kolędy dla duszpasterzy mówimy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Rodziny czy osoby, które z różnych przyczyn nie mogły podjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym czasie, a chciałyby przyjąć duszpasterza dając przez to wyraz więzi z parafią, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Co prawda jest dodatkowy termin w dniu jutrzejszym, tj. w poniedziałek 30 stycznia, ale gdyby stanowił jakąś niedogodność, prosimy o indywidualne ustalenie odpowiadającego terminu.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą, wśród której można znaleźć pamiątki do chrztu i ślubu, dwumiesięcznik „Królowa Różańca Świętego”, „Miłujcie się”, książki poświęcone św. Janowi Pawłowi II oraz gromnice z przybraniem. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 3. Prosimy o uzupełnianie intencji mszalnych do wcześniej zgłoszonych rezerwacji oraz  o odnoszenie krzeseł na właściwe miejsce i nieopieranie ich o ściany czy grzejniki.
 4. Sprawozdanie duszpastersko-finansowe za rok 2016 i posumowanie kolędy będzie miało miejsce po feriach.
 5. W liturgii wspominamy:
 • we wtorek – św. Jana Bosko, kapłana
 • w czwartek – 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji Matki Bożej Gromnicznej
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia daru Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich potrzebnych łask, a dzieciom i młodzieży życzymy spokojnego i bezpiecznego czasu wypoczynku podczas ferii zimowych.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:

+ Bogusława Lewińskiego

+ Wiesława Barnasia

+ Mariannę Latosińską

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…