Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu (12.03.2017)

 Dzisiaj:

– posługuje wśród nas ks. Sebastian Wieczorek, Duchowy Opiekun Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Diecezji Kieleckiej.

– 19.03. po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii świętej.

– imieniny księdza Grzegorza. Solenizantowi składamy najlepsze życzenia i pamiętamy w naszej modlitwie. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 11.00.

– decyzją księdza biskupa Ordynariusza ks. Jacek Rębas został mianowany proboszczem w parafii w Topoli. Swoje obowiązki obejmie od 15 marca. Dziękujemy za posługę kapelana w szpitalu powiatowym oraz za wszelką życzliwość i pomoc  w naszej parafii. Księdzu Jackowi życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy duszpasterskiej.

W tym tygodniu:

 We wtorek grupa maturzystów z Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego wyjeżdża na pielgrzymkę na Jasną Górę. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

1. Od wtorku do piątku będą trwały prace porządkowe wokół cmentarza od strony parkingu. Prosimy zatem o nieparkowanie tam samochodów, przypominając jednocześnie, że parking ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób uczestniczących w uroczystościach pogrzebowych i nawiedzających groby swoich bliskich zmarłych.

2. W czwartek przymiarka strojów komunijnych w sali wikariatu w godzinach 15.30 – 17.30.

3. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych, o godz. 19.00 dla młodzieży i tych, którzy później kończą pracę. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

4. Członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR wraz z opiekunem duchowym księdzem Sebastianem Wieczorkiem zapraszają na spotkanie w najbliższą sobotę w sali wikariatu o godz. 16.00. Będzie możliwość uzyskania informacji, odpowiedzi na pytania. Spotkanie zakończy Msza święta o godz. 18.00 w intencji małżonków którzy przeżywają trudności i kryzys   w swoim małżeństwie lub może doświadczyli rozwodu, a w swoim sercu chcą naprawy swojego małżeństwa. Zapraszamy na spotkanie i do modlitwy.

5. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości, w której można umieścić intencje w trosce o trzeźwość swoją i swoich bliskich, pamiętając, że „nie ma straconych alkoholików – są tylko tacy, którzy stracili nadzieję,  a naszym zadaniem jest obudzić tę wiarę u osób uzależnionych”. Obok Księgi Trzeźwości znajdują się propozycje rachunku sumienia, który może okazać się pomocnym w przygotowaniu do sakramentu pokuty i pojednania.

6. W związku ze zmianą terminu rekolekcji dla dzieci i młodzieży, osoby zamawiające intencje Mszy św. na godz. 8.00, 10.00 i 12.00 w dniach 27,28 i 29 marca proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przypominamy, że rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 20-22 marca pod przewodnictwem ks. Marcina Dzióbka.

7. Wkrótce na nowo zacznie funkcjonować strona internetowa parafii, która z przyczyn od nas niezależnych została usunięta przez właściciela tzw. domeny.

8. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą, wśród której: kartki świąteczne, baranki wielkanocne, nowy numer „Miłujcie się”. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.

9. W przyszłą niedzielę, 19 marca, w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie będą kwestować przy wyjściu z kościoła na rzecz działalności hospicjum, w którym znajdują niejednokrotnie opiekę i wsparcie nasi bliscy, mieszkańcy naszej parafii.

10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:
+ Krzysztofa Fludera,
+ Jadwigę Kozieł,
+ Emilię Bańską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!