Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu (19.03.2017)

 

Dzisiaj:

– w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie kwestują przy wyjściu  z kościoła na rzecz działalności hospicjum, w którym znajdują niejednokrotnie opiekę i wsparcie nasi bliscy, mieszkańcy naszej parafii.

– po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii świętej.

– w tygodniku „Gość Niedzielny: „Broń normalnej rodziny. Inicjatywa ustawodawcza (urzędnicy  z UE i tak ją zlekceważą, ale warto im pokazać, że normalna rodzina jest w cenie)”. oraz „Walka  z profesorem. Wzmaga się nagonka na prof. Chazana, obrońcy życia”.

– w tygodniku „Niedziela: „Nazaret – tam wszystko się zaczęło. Nie byłoby Golgoty, gdyby nie było Wcielenia”.

 

W tym tygodniu:

1. Od poniedziałku do środy spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży według planu ustalonego z dyrekcjami szkół.

2. „Nie ma straconych alkoholików – są tylko tacy, którzy stracili nadzieję”. Powierz siebie i bliźnich Matce Najświętszej i wpisz swoje intencje do  Księgi Trzeźwości. Nie odkładaj na jutro. Zdecyduj dzisiaj.

3. Przy ołtarzach bocznych znajdują się propozycje rachunku sumienia pomocnego w przygotowaniu do sakramentu pokuty i pojednania.

4. Zbliża się 25 marca, czyli Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie i związane z nią Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy ołtarzu św. Anny będzie Księga Adopcji Duchowej, w której można zapisać swoje zobowiązanie w formie prywatnego przyrzeczenia podjęcia modlitwy w intencji dziecka poczętego. Rota przyrzeczenia, tekst modlitwy oraz informacje dotyczące Duchowej Adopcji będą obok księgi.

5. 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

6. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.

7. Osoby zamawiające intencje Mszy św. na godz. 8.00, 10.00 i 12.00 w dniach 27 i 29 marca proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Życzliwość ludzi wrażliwego serca jest iskrą nadziei dla potrzebujących i pozwala na nowo uwierzyć w siłę dobra, które się opłaca. W dniach 24 i 25 marca 2017 roku (piątek, sobota) Caritas organizuje zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których placówka Caritas przygotuje świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin. Zbiórka prowadzona będzie w sklepach: BIEDRONKA, PALEO i EURO.

9. W przyszłą niedzielę, 26 marca, o godz. 13.30 spotkanie członków Straży Honorowej w sali wikariatu.

10. Przypominamy, że parking przy cmentarzu przeznaczony jest dla uczestników uroczystości pogrzebowych i osób nawiedzających groby swoich bliskich zmarłych.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:

+ Janinę Szewczyk,
+ Józefa Góreckiego,
+ Kazimierza Wojtasika.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …