Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2017)

 

Dzisiaj:

w tradycji Kościoła niedziela dzisiejsza jest nazywana Laetare, czyli Niedzielą radości. Kościół wzywa do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w podjętych postanowieniach.

– każdej i każdemu z Was, drodzy parafianie, dziękujemy za hojność serca, a pacjenci, siostry i personel hospicjum w Miechowie składając podziękowanie,

– o godz. 12.15 w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach teatrzyk dla dzieci pt. „Jaś i Małgosia”.

– spotkanie członków Straży Honorowej w sali wikariatu o godz. 13.30.

– w tygodniku „Gość Niedzielny: „Dżihad u świętego Jana. Wstrząsający reportaż o muzułmańskiej dzielnicy Brukseli oraz „Joga. Dlaczego nie? O spustoszeniach duchowych, jakie sprawiają ćwiczenia jogi.”.

– w tygodniku „Niedziela: „30 lat duchowej adopcji. Dzieło, którego owoce są obfite” oraz „Europa Chrystusa – Europa potrzebuje powrotu do chrześcijańskich korzeni, w przeciwnym razie przestanie istnieć”.

 

W tym tygodniu:

1. W ostatni wtorek miesiąca, tj. 28 marca, po Mszy św. wieczornej w sali wikariatu Krzysztof zaprasza na spotkanie formacyjne członków  i sympatyków Kół Żywego Różańca.

2. Próba scholi młodzieżowej w każdy wtorek o godz. 19.00 w sali wikariatu. Zaprasza Adrian. Natomiast próba scholii dziecięcej w każdy czwartek o 19.00. Zaprasza  ks. Grzegorz.

3. Przygotowanie do sakramentu chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek, 30 marca o godz. 19.00 w budynku wikariatu.

4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.30 po Mszy św. wieczornej.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z racji świąt wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej do piątku włącznie.

6. W najbliższą, pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych naszej parafii. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

7. Składamy wyrazy wdzięczności wobec każdej i każdego z Was za ofiary składane na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. Szczodrość Waszych serc pozwala realizować zadania tak bliskie każdemu kto, zanurzony w historii parafii i miasta, z nadzieją patrzy w następne lata.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodził Tomasz Atłas. Spotkania rekolekcyjne 3, 4, 5 kwietnia o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w środę, 5 kwietnia od godz. 6.30 – 12.30 i od 15.30 – 19.00.

9. Droga krzyżowa ulicami naszego miasta w piątek 7 kwietnia.

10. Dekanat Proszowski został wyznaczony do podjęcia czuwania modlitewnego na Jasnej Górze z 4/5 kwietnia (tj. z wtorku na środę). Początek o godz. 21.30, zakończenie o 4.30. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

11. Wrażliwe serce jest iskrą nadziei dla potrzebujących. Są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji w cenie 5 zł.

12. Przy wyjściu z kościoła znajdują się propozycje rachunku sumienia. Przy ołtarzu Matki Bożej Księga Trzeźwości, natomiast przy ołtarzu św. Anny Księga Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego, do której można wpisać swoje zobowiązanie w formie prywatnego przyrzeczenia podjęcia modlitwy w intencji dziecka poczętego. Rota przyrzeczenia, tekst modlitwy obok księgi.

13. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.

14. Wkrótce przy parkingu parafialnym obok cmentarza i przy pasie ogrodzenia zostaną umieszczone tablice informujące, że teren parkingu przeznaczony jest przede wszystkim dla uczestników uroczystości pogrzebowych i osób nawiedzających groby swoich bliskich zmarłych. Kierowców i właścicieli pojazdów prosimy o stosowanie się do informacji.

15. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:

+ Zdzisławę Mykała,
+ Elżbietę Baranek,
+ Zbigniewa Szyję, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.