Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła (13.08.2017)

Dzisiaj:

– w imieniu rodziny Sikora z Lelowic składamy podziękowanie za dar serca.

msza św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00, przewodniczy ks. Maciej Pawłowski.

 

W tym tygodniu:

 1. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej:

– msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00.

– na każdej mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców

– dziękujemy Bogu za dar chleba. Delegacje z wieńcami dożynkowymi ustawiają się przed krzyżem misyjnym o godz. 10.45, o 11.00 msza św. w intencji rolników naszej parafii w podziękowaniu             za tegoroczne plony. Modlitwie przewodniczy o. Albert Mączka.

– w tym dniu możemy złożyć przyrzeczenie abstynencji od alkoholu, nikotyny, narkotyków czy hazardu wpisując się do Księgi Trzeźwości.

 1. W dniach 18 – 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św.  w parku w Proszowicach w sobotę 19 sierpnia o godz. 10.30. Po Mszy św. przewidziany jest poczęstunek dla grup, które w ubiegłych latach miały go w Opatkowicach. Mieszkańców wiosek naszej parafii poza Łaganowem, Jakubowicami i Górką Stogniowską prosimy o włączenie się  w przygotowanie tego poczęstunku. Dla grup, które przechodzą przez Proszowice w porze obiadowej posiłki w stałych punktach. Posiłek dla swojej, dziewiątej grupy, oraz część posiłków dla pielgrzymów będących na placu targowym przygotowuje Caritas, której dziękujemy. Plan przyjmowania pielgrzymów w gablocie. Osoby odpowiedzialne za organizację posiłków zapraszamy na spotkanie w plebanii w poniedziałek o 17.30. Za gościnność  i trud przygotowania posiłków  w imieniu pielgrzymów i własnym składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. W następną niedzielę kazania głosi ks. Antoni Sokołowski, misjonarz. Darem serca wspieramy misje.
 3. Bezpłatne porady prawne w przyszłą niedzielę w sali wikariatu od 12.30 – 15.00 oraz proszowickie miodobranie na płycie Rynku. Program na plakatach.
 4. W prasie katolickiej:
  – w Niedzieli – Pielgrzymowanie – życiodajny krwiobieg Europy – fenomen pielgrzymowania.
  – w Gościu Niedzielnym – „Liban to przesłanie” – o cudach św. Charbela i sytuacji chrześcijan w tym kraju.
 5. Wspominamy:
  – w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego
  – w czwartek – św. Jacka

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:
+ Bogusławę Kocik,
+ Rajmunda Konieczkę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…