Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła (06.08.2017)

 

Dzisiaj:

– darem serca przy wyjściu z kościoła pomagamy rodzinie z Lelowic, której dom doszczętnie spłonął,

– „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca na prace gospodarcze i dziękujemy za każdy wkład w rozwój i piękno naszej parafii,

W tym tygodniu:

 1. Od dzisiaj do soboty 12 sierpnia codziennie o godz. 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową w intencji pielgrzymujących na Jasną Górę. Duchowo towarzyszyć będziemy pielgrzymom naszej grupy pomarańczowej.
 2. Powakacyjne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym jutro o godz. 19.00 w sali wikariatu.
 3. W najbliższą niedzielę MSZA ŚW. i NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE O GODZ. 19.00. NIE MA MSZY ŚWIETEJ O 18.00. O przygotowanie czytań, modlitwy powszechnej oraz o zespół osób niosących figurę Matki Bożej prosimy mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Wolności, Trójcy Świętej, Brodzińskiego i Zielonej. Modlitwie będzie przewodniczył nasz rodak, ks. Maciej Pawłowski.
 4. 15 sierpnia uroczystość odpustowa. O godz. 11.00 zostaną poświęcone wieńce i pobłogosławione chleby dożynkowe. Modlitwie będzie przewodniczył o. Albert Mączka.
 5. W dniach 18 – 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św. w parku w Proszowicach w sobotę 19 sierpnia o godz. 10.30. Przyjęcie pielgrzymów w porze obiadowej jak w ubiegłym roku.
 6. W niedzielę 20 sierpnia kazania będzie głosił ks. Antoni Sokołowski, misjonarz.
 7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się         z ofertą, wśród której „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, pamiątki do chrztu i ślubu. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 8. W prasie katolickiej:
  – w Niedzieli – „Symbol dramatów Europy ” – o św. Edycie Stein – patronce Europy.
  – w Gościu Niedzielnym – „Podział oznacza klęskę” – o problemach polskich sądów.
 9. Wspominamy:

– we wtorek – Św. Dominika
– w środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża patronkę Europy
– w czwartek – św. Wawrzyńca
– w piątek – św. Klarę

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:
  + Annę Małysa,
  + Mariannę Pietras,
  + Wojciecha Gajdę,
  + Bogusławę Kocik, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…