Ogłoszenia Duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła (30.07.2017)

30

Dzisiaj:

– pierwsza rocznica Światowych Dni Młodzieży. Od godz. 17.00 w Centrum Kultury i Wypoczynku pokaz filmowy, wystawa zdjęć, a od 18.00 na płycie Rynku „chwile tamtych dni”, m.in. wspólna zabawa i degustacja kuchni włoskiej – szczegóły na plakatach.

 

W tym tygodniu:

 1. – w czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 17.00 Jerycho Różańcowe: Siostry Różańcowe, Radio Maryja, Arcybractwo NSPJ, Odnowa w Duchu Świętym.
  – w piątek spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00; msza św. wynagradzająca  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00.
  – w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00, a od godz. 9.00 odwiedziny osób chorych z posługa sakramentalną.
 1. XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie od 5 do 13 sierpnia – karty zgłoszenia w zakrystii. Można w niej również uczestniczyć na sposób duchowej łączności. Przewodnikiem naszej, pomarańczowej grupy jest ks. Adrian. Spotkanie osób wyruszających na pielgrzymi szlak w środę po mszy św. wieczornej.
 2. Rowerowa V Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej do Częstochowy będzie od 16 do 19 sierpnia.
 3. Zbliżający się miesiąc sierpień jest wyzwaniem, a abstynencja od alkoholu darem miłości dla bliźniego, rodziny i Ojczyzny. Chciejmy o tym pamiętać.
 4. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu, a darem serca przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć rodzinę z Lelowic, której dom doszczętnie spłonął.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą, wśród której: nowy numer „Miłujcie się”, „Królowa różańca świętego”, „Mały gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyk”, pamiątki do chrztu i ślubu, kiermasz przecenionych książek. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 6. Wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli
 • we wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego
 • w piatek – św. Jana Marię Vianneya
 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:
  + Krystynę Musiał,
  + Władysława Dudka,
  + Jerzego Duraja,
  + Jana Plucińskiego, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…