Ogłoszenia Duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła (23.07.2017)

Dzisiaj:

– „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dobrowolna ofiara złożona podczas poświęcenia przeznaczona będzie na ten cel. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św.

W tym tygodniu:

 1. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice oraz Przewodniczący Stowarzyszenia „GNIAZDO – Ziemia Proszowicka” serdecznie zapraszają na „Marsz Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944”, który odbędzie się 28 lipca (piatek). Zbiórka uczestników o godz. 17.00 na parkingu przy Szkole Podstawowej Nr 1, przemarsz na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na mogiłach żołnierzy.
 2. W niedzielę 30 lipca będziemy obchodzić pierwszą rocznicę Światowych Dni Młodzieży – szczegóły na plakatach.
 3. „Z Maryją niesiemy światu Chrystusa”. 36. Kielecka Piesza Pielgrzymka wyruszy z Wiślicy 6 sierpnia br. Zapisy i informacje u ks. Adriana.
 4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w budynku wikariatu w czwartek o godz. 19.00.
 5. Wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Kingę, dziewicę
 • we wtorek – św. Jakuba Apostoła
 • w środę – św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny – modlimy się w tym dniu za dziadków i babcie
 • w sobotę – św. Martę
 1. Solenizantom tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:
  + Mirosława Belskiego,
  + Marię Śmiłek,
  + Józefę Jelonkiewicz,
  + Włodzimierza Dokupil. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…