Ogłoszenia Duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła (16.07.2017)

 

Dzisiaj:

– składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc rodzinom, które ucierpiały wskutek pożaru w bloku przy ul. 3 maja. Zebrana kwota w wysokości 1690 zł. została przekazana potrzebującym za pośrednictwem Caritas.

– dziękujemy mieszkańcom całej ulicy Królewskiej, Ojca Rafała, Wesołej i Racławickiej za wspólną modlitwę podczas nabożeństwa fatimskiego i dar ołtarza w wysokości 1000 zł. na cele parafialne. O przygotowanie kolejnego (czytań i modlitwy powszechnej oraz o zespół osób niosących figurę Matki Bożej) prosimy mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Wolności, Trójcy Świętej, Brodzińskiego i Zielonej. Modlitwie będzie przewodniczył nasz rodak, ks. Maciej Pawłowski.

 

W tym tygodniu:

 1. „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W najbliższą niedzielę poświęcenie pojazdów mechanicznych wokół Rynku po każdej mszy św.
 2. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że ze względu na prace remontowe most na rzece Ścieklec na ul. Racławickiej w dniach 17-22 lipca br. zostanie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego i pieszego.
 3. W niedzielę 30 lipca będziemy obchodzić pierwszą rocznicę Światowych Dni Młodzieży.
 4. „Z Maryją niesiemy światu Chrystusa”. 36. Kielecka Piesza Pielgrzymka wyruszy z Wiślicy 6 sierpnia br. Zapisy i informacje od przyszłej niedzieli u ks. Adriana.
 5. Wspominamy:
 • w czwartek – św. Czesława, prezbitera
 • w sobotę – św. Marii Magdaleny
 1. Solenizantom tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, wszelkich potrzebnych łask.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu:
  + Mariannę Jelonkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…