Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła (03.09.2017)

Dzisiaj:
– Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na prace remontowo-budowlane w naszej parafii. Informujemy:
– w poniedziałek (w zależności od pogody) rozpoczną się prace przy wikariacie – konserwacja i malowanie dachu. W dalszej kolejności montaż kotłowni i docieplenie ścian.
– we wtorek (w zależności od pogody) początek prac na cmentarzu związanych z modernizacją ścieżek i wjazdu obok głównego śmietnika. Modernizowaną będzie alejka od ul. Krakowskiej do żołnierzy radzieckich. Materiał budowlany będzie umieszczony na parkingu przy ul. Krakowskiej. Prosimy o nieparkowanie tam samochodów przypominając, że parking ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób uczestniczących w uroczystościach pogrzebowych i nawiedzających groby swoich bliskich zmarłych.
– zakończony został pierwszy etap prac inwentaryzacji cmentarza. Wkrótce będzie dostępna internetowa baza danych z określeniem miejsca grobu na mapie cmentarza. Groby zaniedbane lub nieposiadające tabliczek nagrobkowych będą figurować na mapie pozostając nieznanymi.
– ofiary dla poszkodowanych w czasie nawałnic i burz składamy do puszek przy wyjściu z kościoła.

W tym tygodniu:
1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w poniedziałek o godz. 8.00. Poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych najmłodszych dzieci w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
2. „Adoracja Jedynego Boga integruje życie ludzkie. Przykazanie adoracji samego Pana czyni człowieka prostym i chroni go przed zupełnym rozbiciem”. W poniedziałek o godz. 19.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
3. W I czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 17.00 Jerycho Różańcowe: Arcybractwo NSPJ, Siostry Różańcowe, Radio Maryja, Odnowa w Duchu Świętym.
4. Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Skuchy w niedzielę 10 września o 12.30.
5. 13 września o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Do udziału w nim zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Zamkowa, Zacisze, Leśna, Zagrody Królewskie, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi. Prosimy o przygotowanie czytań, modlitwy powszechnej, poprowadzenie rozważań różańca oraz o zespół osób niosących figurę Matki Bożej podczas procesji wokół kościoła. Liturgii będzie przewodniczył nasz rodak ks. Maciej Stopiński.
6. Pielgrzymka do Mogiły w sobotę 16 września. Planowany jest wyjazd autokarem dla osób, które chciałyby uczestniczyć w nabożeństwie w Mogile i powrócić z pielgrzymami. Zapisy w zakrystii.
7. W niedzielę 17 września będzie gościć w naszej parafii Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR, aby podzielić się informacjami o Wspólnocie i jej charyzmacie oraz dać świadectwo wiary.
8. Próba scholi dziecięcej we wtorek, scholi młodzieżowej w środę, chóru parafialnego w czwartek –próby o godz. 19.00 w budynku wikariatu. Zapraszają: s. Elżbieta, ks. Adrian i p. Wojciech.
9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach prowadzi nabór kandydatów na „rodziców zastępczych”. Informacje na plakacie oraz u pracowników PCPR w Proszowicach.
10. W prasie katolickiej:
– w Niedzieli – „Dziedziczenie dobra” – w 70 rocznicę urodzin bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
– w Gościu Niedzielnym – „Szczęśliwie zakochane” – zakonnica to jedyna kobieta, która wie w co się rano ubrać.
– w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwaną Matką Bożą Siewną. Po mszach świętych Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi i poświęcenie ziarna siewnego.
11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:
+ Bogusława Guzika.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….