Ogłoszenia Duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła (27.08.2017)

 

Dzisiaj:

– rozpoczynają pracę w naszej parafii: ks. Adam Ślósarek oraz siostry: Edyta, Cypriana i Elżbieta. Ks. Grzegorz Dudek korzysta z urlopu zdrowotnego. Modlitwą wspierajmy kapłanów i siostry zakonne                   w ich posłudze prosząc o nowe powołania,

– ks. Antoni dziękuje za wszelką życzliwość, wsparcie duchowe i materialne.

W tym tygodniu:

 1. Spotkanie formacyjne członków i sympatyków Kół Żywego Różańca w sali wikariatu w ostatni wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej.
 2. – od 1 września stały porządek nabożeństw o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
  – w niedzielę msza św. kościele św. Trójcy o godz. 16.00, w kaplicy w szpitalu o 11.00.
 1. W pierwszy piątek miesiąca:

– o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
– spowiedź rano od godz. 6.30, po południu od 17.00.
– zapraszamy do podjęcia praktyki 9. pierwszych piątków miesiąca, których istotą jest uczestnictwo we Mszy św. przyjęcie Komunii wynagradzającej za grzechy świata, nie tylko sama spowiedź.

w pierwszą sobotę miesiąca:

– o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP,
– od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną,
– o godz. 18. 00 Msza św. w intencji siostry Edyty z racji imienin oraz całej wspólnoty sióstr  z prośbą o Boże błogosławieństwo;

w pierwszą niedzielę, 3 września Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Kół  Różańcowych naszej parafii i zmiana tajemnic różańcowych.

 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę w niedzielę 3 września. Zapisy i informacje w zakrystii. Opiekunem jest ks. Adrian.
 2. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza w niedzielę 3 września na XI Rodzinną Wycieczkę Rowerową do Racławic. Szczegóły na plakatach.
 3. W sobotę 9 września w Kielcach Diecezjalny Dzień Ministranta. Informacje u ks. Krzysztofa.
 4. Bp Piotr Skucha obchodzi 30 lecie sakry biskupiej. Msza św. pod jego przewodnictwem w niedzielę 10 września o 12.30. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
 5. Piesza pielgrzymka do Mogiły w sobotę 16 września. Zapisy w zakrystii.
 6. Ofiary ze skarbony św. Antoniego i światła wdzięczności zostały w tym miesiącu przekazane rodzinie p. Sikorów z Lelowic, których dom spłonął. We wrześniu zostaną przeznaczone dla poszkodowanych  w czasie nawałnic i burz. Na ten cel w przyszłą niedzielę można złożyć ofiary do puszek przed kościołem lub przekazać wysyłając SMS o treści WICHURA na numer 72052 (koszt  2,46 zł z VAT).
 7. W prasie katolickiej:
  – w Niedzieli – „Daj się zobaczyć Maryi” – tysiące zdjęć, każde z dołączonym postanowieniem złożonym Matce Bożej.
  – w Gościu Niedzielnym – „Misja” – film, który prowokuje do myślenia o wartościach i ich miejscu w świecie, bynajmniej nie tylko w tym sprzed wieków. Zachęcamy do lektury.
 8. Wspominamy:
  – w poniedziałek – św. Augustyna
  – we wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  – w piątek – bł. Bronisławę
 1. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych:
  + Ignacego Brożynę.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….