Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła (08.10.2017)

 

Dzisiaj:

– XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ofiary do puszek składamy na stypendium dla uzdolnionej młodzieży.

– bezpłatne porady prawne w budynku wikariatu od 12.30 – 15.00. Wejście po schodach od ul. 3 Maja.

– w Górce Stogniowskiej o godz. 15.00 msza św. w intencji dziękczynnej za zbiory,

przy zgłaszaniu rezerwacji Mszy św. na 2018 r. prosimy o podanie adresu i numeru telefonu. Osoby, które zamawiały intencje w kościele Trójcy św., prosimy o rezerwacje w kościele parafialnym, ponieważ planowane prace uniemożliwią od stycznia 2018 r. odprawianie Mszy św. w kościółku,

– Zespół Placówek Caritas ponawia prośbę o poparcie projektu dotyczącego rehabilitacji. Wolontariusze Caritas przy wyjściu z kościoła zbierają głosy poparcia. Każdy oddany głos zwiększa szansę na pozyskanie środków finansowych przeznaczonych na rehabilitację. Warto poprzeć tę cenną społecznie inicjatywę,

– ks. Adam dziękuje za modlitwę w intencji Jego Mamy + Marii i duchowe wsparcie.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17:15.
 2. W poniedziałek i czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci klas 3. oraz ich rodziców – modlimy się o dobre przygotowanie do I Komunii św. – po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 3. 13 października o godz. 19.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją różańcową ulicami naszego miasta. O przygotowanie nabożeństwa prosimy mieszkańców ulic: Krakowska, Mieszkowskiego, Armii Kraków, Głowackiego, Rynek, Kilińskiego, Parkowa. Ochotniczą Straż Pożarną z terenu naszej parafii prosimy o trzymanie straży w czasie nabożeństwa oraz niesienie Figury Matki Bożej. Nabożeństwu przewodniczy o. Marek Socha, kapucyn, który wraz z p. Karolem, organistą zaprasza na koncert Maryjny przed nabożeństwem o godz. 18.15.
 4. Wychowawcom, nauczycielom i katechetom z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy obfitości wszelkich łask Bożych. W intencji nauczycieli modlimy się podczas nabożeństwa fatimskiego.
 5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. uroczyste włączenie do grona kandydatów do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie we wtorek o godz. 18.30.
 6. W najbliższą niedzielę, 15 października, grupa młodzieży i ministranci będą rozprowadzać papieskie „Wadowickie kremówki” w pakiecie: dwie kremówki za 10 zł. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów organizowanych dla scholii, grupy młodzieżowej i ministrantów naszej parafii.
 7. Zwracamy się z prośbą o zachowanie porządku na cmentarzu. Na wypominki składamy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kartki wypominkowe znajdują się przy bocznych ołtarzach.
 8. Wyjazd do sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu i św. Jana w Dukli w sobotę o 7.00.
 9. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na 2018 r. w cenie 25 zł.
 10. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą, wśród której katolicka prasa i książka. Wsparcie darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 11. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – „Różańcowy OIOM” – o potędze Nowenny Pompejańskiej.

–w Gościu Niedzielnym – „Mamo ja nie wierzę” – co robić, gdy twoje dziecko traci wiarę.

 1. Wspominamy:

– w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka
– w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy
  + Kazimierę Mnich, której pogrzeb we wtorek o godz. 14.30.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.