Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła (22.10.2017)

 

 1. Dzisiaj:

           – Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarami wspomagamy misjonarzy.

– Dobiegają końca prace przy instalacji cieplnej w budynku wikariatu, a także trwają prace przy montażu nagrzewnic w kaplicy na cmentarzu oraz prace w jej otoczeniu. Bóg zapłać za ofiary.

 1. Zwracamy się z prośbą do Sołtysów o zbiórkę warzyw na rzecz naszego Seminarium Duchownego i przywiezienie ich w dniach 23-25 października do budynku gospodarczego przy plebanii.
 2. 26 października, w ostatni czwartek miesiąca, o godz. 19.00 w sali wikariatu odbędzie się przygotowanie dla rodziców i chrzestnych pragnących ochrzcić swoje dzieci w listopadzie.
 3. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w czwartek po mszy św. wieczornej.
 4. W piątek o godz. 18:00 Msza św. w intencji ministrantów oraz ich rodziców i o nowe powołania do kapłaństwa – po Mszy św. zbiórka kandydatów na ministrantów.
 5. W najbliższą niedzielę spotkanie członków Straży Honorowej o godz. 13.30 w budynku wikariatu.
 6. Podczas mszy św. w najbliższą niedzielę będzie śpiewała grupa ZBRUCZ z Ukrainy.
 7. Zwracamy się z prośbą o zachowanie porządku na cmentarzu. W trosce o groby najbliższych nie zaśmiecajmy okolicznych. Modlitewne wypominki za zmarłych można składać w zakrystii, kancelarii parafialnej. Św. Ambroży zachęca nas: ”O tych których kochaliśmy za życia nie zapominajmy też w modlitwie po śmierci”.
 8. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych w dniach 30 października – 02 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Armii Kraków od ul. Krakowskiej do ul. Kościuszki oraz nastąpi rozszerzenie zakazu zatrzymywania na ul Krakowskiej i Armii Kraków.
 9. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli„Polska silna rodziną” – po raz pierwszy obchodzimy w Polsce Dzień Praw Rodziny.

–w Gościu NiedzielnymNiezapomniany sylwetka Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki

 1. Wspominamy:

–  w  sobotę – Św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza, dzień imienin ks. Tadeusza. Msza św.
w jego intencji w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zofię Łata, Józefa Skuchę, Wiesława Piotrowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w Wiedniu 23 października. Msza św. w jego intencji w naszym kościele zostanie odprawiona 26 października o godz. 7.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.