Ogłoszenia Duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła (29.10.2017)

 

 1. Dzisiaj:

 – obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni, modlimy się za wszystkich, którzy ofiarnie budowali kościół oraz za tych, którzy troszczą się o jego utrzymanie.

–  spotkanie członków Straży Honorowej o godz. 13.30 w budynku wikariatu.

– swoim śpiewem liturgię ubogaca grupa ZBRUCZ z Ukrainy.

 1. Na ręce Pań i Panów Sołtysów dziękujemy za zbiórkę warzyw na rzecz WSD w Kielcach.
 2. W najbliższą niedzielę dzień seminaryjny. Ofiary na prace remontowe w parafii złożymy 12 listopada. Została uruchomiona gazowa instalacja cieplna pionu południowego w budynku wikariatu. Smog – to już nie my!!!
 3. Zachowajmy porządku na cmentarzu, a porządkując groby najbliższych nie zaśmiecajmy innych. Modlitewne wypominki za zmarłych można składać w zakrystii, kancelarii parafialnej. Na kartkach wypominek jednorazowych prosimy zaznaczyć gdzie mają być odczytywane: w kościele lub w kaplicy na cmentarzu. W kościele od 2 do 8 listopada różaniec za zmarłych z wypominkami o 17.15. W kaplicy na cmentarzu od 2 do 8 listopada
  z wyjątkiem niedzieli będą odprawiane Msze św. z wypominkami o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek o godz. 19.00 w kaplicy na cmentarzu Mszą św. za zmarłych w ostatnim roku rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 21.00 apel Jasnogórski i modlitwa różańcowa, a od 22.00 indywidualna adoracja, której kolejność – według poszczególnych ulic i miejscowości – umieszczona jest w gablotach.
 5. We wtorek, 31 października zapraszamy na Noc Świętych. Początek o godz. 19.00 w kaplicy na cmentarzu, zakończenie w kościele parafialnym.
 6. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św.: w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.  W kaplicy o godz. 9.30, 11.00 poprzedzona procesją o godz. 10.30 i o 16.00.
 7. W czwartek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.  w kościele: 6.30, 8.00 i 18.00. W kaplicy na cmentarzu o godz. 9.30, 11.00  z procesją żałobną i o godz. 16.00.
 8. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych w dniach 30 października – 02 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Armii Kraków od ul. Krakowskiej do ul. Kościuszki oraz nastąpi rozszerzenie zakazu zatrzymywania na ul Krakowskiej i Armii Kraków.
 9. W tym tygodniu: I czwartek, piątek, sobota. Jerycho Różańcowe w czwartek o godz. 17.00 według porządku: Radio Maryja, Siostry Różańcowe, Odnowa w Duchu św. i Arcybractwo Straży Honorowej. W piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Spowiedź rano od 6.30, po południu od 17.00. O 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NS NMP
  i odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 1. W najbliższą sobotę + siostra Agnieszka Fert, wieloletnia zakrystianka, zmarła w 2005 r.  i pochowana w Leżajsku, zostanie przeniesiona do grobowca sióstr na naszym cmentarzu. Msza św. pogrzebowa w kaplicy o 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W Opatkowicach w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. za zmarłych mieszkańców Opatkowic.
 3. W przyszłą niedzielę dzieci biorące udział w różańcu przynoszą podpisane plansze z naklejkami.
 4. Marcin Dzióbek, obecnie wikariusz w Busku Zdroju, w lutym 2018 organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły na plakacie i u ks. Adama.
 5. W prasie katolickiej:

– w NiedzieliZaproszenie do wieczności” – szukamy odpowiedzi na pytania co będzie  po śmierci.

–w Gościu NiedzielnymMiłość poza grób ” –  o wierze w świętych obcowanie.

 1. Wspominamy:

– w  sobotę – św. Karola Boromeusza – Msza św. w intencji p. Karola naszego organisty zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00. Dziękujemy p. Karolowi za ofiarną pracę
w naszym kościele i za odpowiedzialną postawę wiary.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Reginę Zając, Emilię Duraj, Wojciecha Gorczycę którego  pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.