Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła (05.11.2017)

 

 

 1. Dzisiaj:

–      w Opatkowicach o godz. 15.00 Msza św. za zmarłych mieszkańców Opatkowic.

–      modlitwą i ofiarą wspieramy naszą diecezjalną uczelnię – seminarium duchowne.

–      w Centrum Kultury i Wypoczynku o 12.15 teatrzyk dla dzieci: „Jesień na polanie”.

 1. Bóg zapłać ks. Adrianowi oraz młodzieży za „ Noc Świętych” – uwielbienie Boga oraz Krzysztofowi za przygotowanie dekoracji w prezbiterium na miesiąc listopad.
 2. Na wypominki składamy z zakrystii i w kancelarii parafialnej. W kościele do 8 listopada różaniec za zmarłych z wypominkami o 17.15. W kaplicy na cmentarzu Msza św. z wypominkami do 8 listopada o godz. 16.00.
 3. W piątek o godz. 18:00 Msza św. w intencji kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 4. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na proszowickim rynku 11 listopada o godz. 17.00. Zaprasza Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice oraz nauczyciele i młodzież Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 2.
 5. W najbliższą niedzielę ofiary na tace złożymy na prace remontowe w parafii – obecnie trwa docieplanie budynku parafialnego jakim jest wikariat. Dobiegły końca zaplanowane na ten rok prace modernizacji alejek, przestrzeni przed kaplicą i zamontowane zostały nagrzewnice w kaplicy na cmentarzu. Przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków odebrane zostały dotychczasowe i zaplanowano przyszłe prace przy kościółku św. Trójcy. Bóg zapłać wszystkim za dar serca.
 6. W sklepiku w dzwonnicy możemy nabyć prasę katolicką, kalendarze rolnicze i misyjne oraz złożyć podpisy pod obywatelskim projektem ograniczającym aborcję z przyczyn eugenicznych. Przy podpisach potrzebny jest pesel.
 7. Osoby, które zdecydowane są na pielgrzymkę w lutym do Ziemi Świętej prosimy o kontakt z ks. Adamem. Potrzebne są dane paszportu i zaliczka.
 8. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – „Amnestia z wysokiego nieba” – jakim skarbem są w Kościele odpusty.

– w Gościu Niedzielnym – „Jak obrona Sokratesa ” – walka Mary Wagner o ludzkie życie.

 1. Wspominamy:

– w czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
– w piątek – św. Leona Wielkiego papieża
– w sobotę – św. Marcina z Tours biskupa

           Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
  + Helenę Stopińską,
  + Wojciecha Gorczycę,
  + Marię Kozera,
  + Emilię Guzik, której pogrzeb w poniedziałek o 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.