Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła (12.11.2017)

 

 

 1. Dzisiaj:
 • Papież Franciszek mianował ks. dra Andrzeja Kaletę biskupem pomocniczym naszej diecezji. Andrzej był w latach 2014-2016 proboszczem w Kościelcu. Gratulujemy ks. Andrzejowi i prosimy o modlitwę w jego intencji.
 • Obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.
 • Bóg zapłać za ofiary na prace w parafii. Trwają prace remontowe domu parafialnego jakim jest wikariat, który służy nie tylko księżom tam mieszkającym, ale jest miejscem prób chóru parafialnego, scholi dziecięcej i młodzieżowej, służy kołom różańcowym, ministrantom, Straży Honorowej, Odnowie w Duchu Świętym, jest poradnictwo dla narzeczonych i porady prawne, jest katecheza przed chrztem i kurs przedmałżeński.
 • bezpłatne porady prawne w domu parafialnym w godz. 12.30 – 15.00.
 • koncert muzyki GOSPEL w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach o godz. 17.00.
 1. W poniedziałek i w czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencji rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii w poszczególnych grupach, po Mszy św. spotkanie
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą, wśród której: pamiątki do chrztu i ślubu, dwumiesięcznik „Królowa Różańca Świętego”, „Miłujcie się”, kalendarze misyjne i rolnicze na 2018 r. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 3. Z nagrobka Emilii i Tadeusza Słodowskich zostały zerwane zdjęcia. Na prośbę dysponenta grobu Kancelaria parafialna zwraca się z apelem o zwrot tych zdjęć, które dla dysponenta są szczególną pamiątką.
 4. Na wypominki składamy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 5. W najbliższą niedzielę obchodzimy „Światowy Dzień Ubogiego”.
 6. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – „Ocalmy chrześcijan” – o męczennikach XXI wieku.

– w Gościu Niedzielnym – „Tsunami zła ” – o cierpieniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 1. Wspominamy:

– w poniedziałek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników  Polski;
– w piątek – św. Elżbietę Węgierską; swoje imieniny obchodzi siostra Elżbieta. W intencji siostry modlimy się w piątek podczas Mszy św. o godz. 6.30.
– w sobotę – bł. Karolinę Kózkównę.  

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
  + Emilię Guzik,
  + Zygmunta Kukułę,
  + Kazimierza Kurę, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.