Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła (19.11.2017)

 

 1. Dzisiaj:
 • Obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy składają ofiary do skarbony „Chleb św. Antoniego”. Te ofiary przekazywane są placówce CARITAS.
 • O 12.15 w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach teatrzyk dla dzieci: „Muzykanci z Bremy”.
 • poświęcenie opłatków, z którymi panowie organiści w tym tygodniu udadzą się do mieszkańców: Opatkowic, Szczytnik, Kowar oraz Proszowic na ulice: Brodzińskiego, Zamkowa, Zacisze, Zielona, Jagiełły, Źródlana, Kopernika i Okulickiego. Siostry natomiast w tym tygodniu udadzą się do mieszkańców: Stogniowic i Górki Stogniowskiej. Prosimy o życzliwe przyjęcie, a składana dobrowolna ofiara niech będzie wyrazem wdzięczności za ich posługę w naszej parafii.
 1. W sobotę 25 listopada podczas Mszy św. o godz. 15.00 modlimy się w intencji Kongregacji Kupieckiej i Cechu Rzemiosł Różnych.
 2. W niedzielę 26 listopada o godz. 9.30 modlimy się w intencji chóru parafialnego, scholii dziecięcej i młodzieżowej. Dziękujemy za czynny udział w życiu parafii i życzymy pomnażania talentów na chwałę Boga i pożytku ludzi. O godz. 12.30 modlimy się w intencji Członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy św. spotkanie w sali wikariatu.
 3. Na wypominki składamy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek 28 listopada o godz. 18. Przedmiotem spotkania będą sprawy bieżące, jak również regulamin cmentarza zgodny z Instrukcją Biskupa Kieleckiego w sprawie Zarządzania cmentarzami parafialnymi na terenie diecezji kieleckiej. Instrukcja obowiązuje od 1 lipca br. Za zmianę terminu spotkania przepraszamy.
 5. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – „Miłujmy nie słowem, ale czynem” – około 6% Polaków to ludzie biedni.

– w Gościu Niedzielnym – „Polacy są miłosierni”. Wywiad z dyrektorem Caritas Polska.

 1. Wspominamy:

– w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego.
– we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
– w środę – św. Cecylii
– w piątek – świętych Męczenników Wietnamskich       

 Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
  + Kazimierza Kurę,
  + Wojciecha Bała,
  + Henrykę Zemełka,
  + Danielę Golda,
  + Henryka Filipiaka, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.