Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIV Niedziela Chrystusa Króla (26.11.2017)

 

1. Dzisiaj:
• Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i dzień oddania siebie Jezusowi.

2. Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Kielcach ks. bp Ordynariusz Jan Piotrowski udzielił ośmiu naszym ministrantom posługi lektora.

3. W tym tygodniu panowie organiści udadzą się z opłatkami na stół wigilijny do mieszkańców: Szreniawy, Makocic, Gniazdowic oraz Proszowic na ulice: 3 Maja, Mieszkowskiego, Głowackiego, Podgórze, Kazimierza Wielkiego, Kosynierów, Sobieskiego, Partyzantów – domy. Siostry natomiast do mieszkańców: Jazdowiczek, Łaganowa i Szklanej. Prosimy o życzliwe przyjęcie, a składana ofiara niech będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich posługę w parafii.

4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek 28 listopada o godz. 18. Przedmiotem spotkania będą sprawy bieżące, jak również regulamin cmentarza zgodny z Instrukcją Biskupa Kieleckiego w sprawie Zarządzania cmentarzami parafialnymi na terenie diecezji kieleckiej. Instrukcja obowiązuje od 1 lipca br.

5. Także we wtorek spotkanie formacyjne członków i sympatyków Kół Żywego Różańca w sali wikariatu po Mszy św. wieczornej.

6. W tym tygodniu: I piątek, sobota i niedziela miesiąca grudnia. W piątek Msza św. wynagradzająca NSPJ o 7.00. Spowiedź rano od 6.30, po południu od 17.00. O 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach. W sobotę o 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i odwiedziny chorych od godz. 9.00. W niedzielę o 8.00 modlimy się w intencji kół różańcowych naszej parafii, po Mszy św. zmiana tajemnic różańca.

7. W czwartek o 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

8. W dniach 28 kwietnia – 2 maja 2018r. będzie organizowana z naszej parafii pielgrzymka na Podlasie i Litwę. Program w zakrystii, informacje u ks. Krzysztofa. Zapisy do 24 grudnia br.

9. Na wypominki składamy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

10. Dobiega końca kolejny etap prac remontowych domu parafialnego. W minionym tygodniu został wpłacony wkład własny parafii związany z pierwszym etapem renowacji kościoła św. Trójcy. W przyszłą niedzielę ofiary na tace złożymy na cel tych działań – proszę o pomoc – mamy trochę zadłużenia.

11. W prasie katolickiej:
– w Niedzieli – Czy koniec świata się spóźnia? Uroczystość Chrystusa Króla.
– w Gościu Niedzielnym – To nie teatr – liturgia nie może padać ofiarą naszego widzimisię.

12. Wspominamy:
– w czwartek św. Andrzeja Apostoła
Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

13. Bożemu miłosierdziu polecamy:
+ Henryka Filipiaka,
+ Helenę Skóra,
+ Sławomira Ryńcę.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.