Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu (03.12.2017)

 1. Dzisiaj:
 • początek okresu Adwentu – czasu przygotowania naszych serc na przyjście Chrystusa. Msze święte Roratnie w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (rano) i o 18.00 z udziałem dzieci. Rano po Roratach modlimy się Godzinkami do Matki Bożej, po nich Msza św. o godz. 7.00.
 • rusza 24. akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „Miłosierdzie jest jedno”. W ramach akcji rozprowadzane są świece wigilijne. Ofiara za świecę to koszt ciepłego posiłku dla dziecka – 5 zł.
 • o godz. 12.15 w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach teatrzyk dla dzieci pt. „Choinka”.
 • dziękujemy za ofiary na tacę, zaufanie i pomoc – mamy trochę zadłużenia
 1. W tym tygodniu panowie organiści udadzą się z opłatkami na stół wigilijny do mieszkańców: Proszowic na ulice: Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Parkowa, Kilińskiego, Rynek, Królewska, Wesoła, Racławicka, O. Rafała, Reja, Nowa, Kolejowa, Wolności, Wiślana, Biały Krzyż. Siostry natomiast do mieszkańców: Jakubowic wraz z blokiem oraz Proszowic na ulice: Leśna, Słoneczna, bloki przy leśnej, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi. Prosimy o życzliwe przyjęcie.
 2. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. w intencji ministrantów i rodziców, po Mszy św. spotkanie z ministrantami.
 3. W środę 6 grudnia po roratach o godz. 18.00 potkanie dzieci ze Świętym Mikołajem.
 4. W tym tygodniu: I czwartek miesiąca grudnia. Od 17.00 Jerycho Różańcowe według stałego porządku. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 5. W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze święte o godz. 6.00, 8.00, 11.00 i 16.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o 11.00 modlimy w intencji dobrodziejów, ofiarodawców, osób różnych instytucji i urzędów wspierających prace w naszej parafii oraz w intencji pracowników wykonujących zlecone im zajęcia. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski dla świata.
 6. W piątek o godz. 18:00 Msza św. w intencji kandydatów do sakramentu bierzmowania i rodziców, po Mszy św. spotkanie z kandydatami.
 7. W dniach 08 i 09 grudnia Zespół Placówek Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji: „Tak, pomagam!” organizuje świąteczną zbiórkę żywności. Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze, z których placówka Caritas przygotuje świąteczne paczki dla osób ubogich i potrzebujących. Zbiórka prowadzona będzie w sklepach: BIEDRONKA, PALEO i EURO. Papież Franciszek powie: „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”.
 8. W dniach 28 kwietnia – 2 maja 2018r. będzie organizowana z naszej parafii pielgrzymka na Podlasie i Litwę. Program w zakrystii, informacje u ks. Krzysztofa. Zapisy do 24 grudnia br.
 9. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą. Są do nabycia kartki świąteczne, kalendarze na 2018r., prasa katolicka, dla dzieci „Promyk Dobra”.
 10. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Polska powstała – spełnione proroctwo Andrzeja Boboli.

– w Gościu Niedzielnym – Pokolenie smartfona – jaka jest religijność dzieci?.

 1. Wspominamy:
  – w czwartek –św. Ambrożego Biskupa i doktora Kościoła

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
  + Stanisława Marca.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.