Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu (10.12.2017)

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary ze światła wdzięczności będą w tym miesiącu przeznaczone na ten cel.
 1. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o. 19.00.
 2. Msze święte Roratnie w dni powszednie 00 (rano) i o 18.00 z udziałem dzieci. Po roratach modlimy się Godzinkami do Matki Bożej, po nich Msza św. 7.00.
 3. W poniedziałek i czwartek na Mszę św. 18:00 zapraszamy dzieci klas 3. i rodziców – modlimy się o dobre przygotowanie do I Komunii św. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone medaliki.
 4. „Miłosierdzie jest jedno”. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom.  Ofiara świecy to koszt ciepłego posiłku dla dziecka – 5 zł.
 1. W tym tygodniu panowie organiści z opłatkami na stół wigilijny odwiedzą mieszkańców Proszowic z ulicy: Partyzantów (bloki), Krakowską, Armii Kraków. Siostry natomiast odwiedzą mieszkańców: Górki Jaklińskiej. Prosimy o życzliwe przyjęcie.
 2. W środę 13 grudnia przypada 36 rocznica tragicznych wydarzeń stanu wojennego. Modlimy się  w intencji ofiar oraz za Ojczyznę.
 3. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej w budynku plebanii w piątek 15 grudnia  o 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę początek rekolekcji adwentowych. Prowadzi je ks. Albert Mączka. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i wzajemnie za siebie o światło Ducha Świętego.
 5. Wigilia na Proszowickim Rynku w najbliższą niedzielę. Początek o 15.00. Zaprasza Kongregacja Kupiecka. Szczegóły na plakatach.

 6. W trosce o kości 21 grudnia badanie osteoporozy. Szczegóły na plakatach.
 7. W dniach 28 kwietnia – 2 maja 2018r. będzie organizowana z naszej parafii pielgrzymka na Podlasie i Litwę. Program w zakrystii, informacje u ks. Krzysztofa. Zapisy do 24 grudnia br.
 8. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy celem zapoznania się z ofertą. Są do nabycia kartki świąteczne, kalendarze na 2018r., prasa katolicka, dla dzieci „Promyk Dobra”.
 9. Kościół jest ogrzewany. Zamykajmy za sobą drzwi, a piece nie lubią krzeseł. Troszczmy się o wspólne dobro.
 10. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Cicha noc. Głośne pytania – zatrzymane w kadrze.

– w Gościu Niedzielnym – Symbol zdrady – Targowica w nowym świetle.

 1. Wspominamy:
  – w środę –św. Łucję, dziewicę i męczennicę
  – w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
  + Feliksę Zajączkowską.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.