Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny (31.12.2017)

 

 1. Dzisiaj o 18.00 Msza św. dziękczynno – błagalna na zakończenie roku 2017.
 2. Jutro Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedziele.
 3. Również jutro spotkanie opłatkowe Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym o godz. 19.00  w domu parafialnym. Zapraszamy członków, jak i sympatyków tej wspólnoty.
 4. I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 6.30 Msza św. o Najwyższym Kapłanie, po południu Jerycho Różańcowe o godz. 17.00 według stałego porządku. W piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św.
  za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach. W sobotę o godz. 6.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. W sobotę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcenie kadzidła i kredy, którą znaczymy drzwi naszych domów znakiem krzyża. Kredę i kadzidło można nabyć w sklepiku  w dzwonnicy i przy wyjściu z kościoła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Kościoła Misyjnego. Msze św. jak w niedzielę. Mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św.
 6. 6 stycznia pochód Trzech Króli. Zbiórka na płycie Rynku o 11.30, przemarsz ulicami miasta do kościoła na Mszę św. o 12.30. Po mszy św. w domu kultury przegląd grup kolędniczych. Zaprasza Burmistrz G i M Proszowice, Centrum Kultury i Wypoczynku oraz ks. proboszcz parafii Proszowice.
 7. W najbliższą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.
 8. Prosimy o uzupełnianie intencji mszalnych do wcześniej zgłoszonych rezerwacji.
 9. Zespół Placówek Caritas dziękuje darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu kolędowania w Ogrodzie Biblijnym i Wieczerzy Wigilijnej. Przy stołach zasiadło ponad 200 osób chorych, samotnych, niepełnosprawnych. W 2017 roku placówka udzieliła pomocy 4737 razy, m.in. w postaci zakupu leków. Przygotowano ponad 300 paczek mikołajkowych oraz żywność świąteczną dla 400 osób. Papież Franciszek powie: „Błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”.
 10. Trwa wizyta duszpasterska, której celem jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domowników, domu i spotkanie. Przyjęcie kapłana jest również wyrazem więzi z parafią, do której należymy. Przekazujemy folder informujący o wykonanych pracach i tych, które są zaplanowane na najbliższe lata. Ofiary składane przy okazji kolędy są przeznaczone na dokończenie zadań już realizowanych (mamy trochę zadłużenia) oraz zaplanowanych na rok 2018.

Przed południem kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00, po południu od godz. 15.30. Prosimy
o pojazdy na godz. 8.30.

Program kolędy:

 • we wtorek 2 I od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 51
 • w środę 3 I od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 67
 • w czwartek 4 I od godz. 9.00 Górka Jaklińska; od godz. 15.30 – ul. Partyzantów 39
 • w piątek 5 I od godz. 9.00 Gniazdowice i Podgórze; od godz. 15.30  – ul. Kolejowa, Nowa, Reja i ul. Królewska 60
 • w sobotę 6 I od godz. 15.30 – Opatkowice – POM

Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna jest tylko rano do godz. 8.30.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy:
+ Helenę Sadowską
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.