Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła (28.01.2018)

 1. Dzisiaj:
 • o godz. 12:15 w Centrum Kultury i Wypoczynku teatrzyk dla dzieci pt. „Królowa śniegu”
 • spotkanie członków Straży Honorowej o 13.30 w domu parafialnym.
 • po Mszy św. o 18.00 koncert kolędowy w wykonaniu scholii dziecięcej.
 • Biskup Kielecki Jan Piotrowski zwraca się do nas z apelem:

„Zwracam się z prośbą i gorącym apelem do wszystkich, którym leży na sercu los dzieci i młodzieży – w imię miłości podejmijmy razem misję głoszenia Ewangelii. W trosce o Kościół Kielecki, w tym przygotowanie katechetyczne oraz mając na uwadze to, że w najbliższych latach wielu obecnych katechetów nabędzie uprawnienia emerytalne zapraszam na podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne. Adresatami są nauczyciele, którzy ukończyli studia II stopnia, studenci V roku studiów jednolitych magisterskich oraz osoby z wyższym wykształceniem, którzy nie mają przygotowania pedagogicznego. Warunkiem otwarcia studiów będzie odpowiednia liczba osób. Termin zgłaszania się upływa z dniem 2 lutego 2018 roku, przewidywany termin rozpoczęcia studiów 1 marca 2018 roku. Informacje w kancelarii parafialnej”.

Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa

Wasz Biskup † Jan Piotrowski

 

W tym tygodniu:

 1. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 16.00, 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tace składamy na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych naszej diecezji.
 2. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego:
 • w czwartek Jerycho Różańcowe od 17.00 według stałego porządku.
 • w piątek o 11.00 Msza św. wynagradzająca NS Pana Jezusa. Spowiedź rano od 6.30, po południu od 17.30. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach.
 • w sobotę o 7.00 Msza św. wynagradzająca NS NMP i odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 1. Najbliższa niedziela jest niedzielą adoracyjną. O godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych naszej parafii, a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę złożymy na prace remontowe.
 2. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kolędowe, wspólną modlitwę oraz za ofiary na dokończenie realizowanych oraz zaplanowanych zadań na rok 2018. W tym tygodniu zakończenie kolędy:
 • w poniedziałek 29 I od 15.30 – ul. Kosynierów
 • dodatkowa kolęda we wtorek i środę. Rodziny czy osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
 1. Są wolne miejsca na pielgrzymkę na Podlasie i Litwę. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa.
 2. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia gromnice, prasa katolicka, dla dzieci „Promyk Dobra”.
 3. W prasie katolickiej:

–  w Niedzieli – Dama pielęgniarstwa – Hanna Chrzanowska.

– w Gościu Niedzielnym – Ile waży Korona – o pewnym serialu.

 1. Wspominany:
  – w środę – św. Jana Bosko

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
  + Zdzisława Nowaka,
  + Jolantę Kapera,
  + Stanisławę Derela.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.