Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu (04.03.2018)

 

 1. Dzisiaj:
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 • o godz. 16.00 w domu parafialnym kurs przedmałżeński
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe.

W tym tygodniu:

 1. Jutro swoje imieniny obchodzi ks. Adrian. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek i czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas 3. oraz ich rodziców – modlimy się o dobre przygotowanie do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 3. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i wtorek według ustalonego porządku, a zakończone Mszą św. w środę:
 • Szkoły Podstawowe o godz. 9.00
 • Gimnazjum o godz. 11.00
 • Zespól Szkół o godz. 12.30
 1. W piątek

– Droga Krzyżowa:
* dzieci godz. 16.30
* dorośli godz. 17.15
* młodzież godz. 19.00

 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są do nabycia kartki świąteczne, prasa katolicka, dla dzieci „Promyk Dobra”, nowy numer „Miłujcie się”, „Królowa Różańca Świętego” oraz baranki wielkanocne Caritas.
 2. Bp Kielecki Jan Piotrowski zachęca i zaprasza byśmy włączyli się w dobroczynne dzieła miłosierdzia Caritas Kieleckiej na rzecz najuboższych, takie jak zbiórki żywności, jałmużna wielkopostna czy baranki wielkanocne. Prosi również, by wspomóc działania Caritas przez przekazanie 1 % swego podatku.
 3. W najbliższą niedzielę darmowe porady prawne w domu parafialnym od 12.30 – 15.00.
 4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. Uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 26 lutego 2018 roku nasza parafia otrzymała dotację 25.000 zł na pierwszy z trzech etapów konserwacji technicznej ołtarza głównego  z kaplicy pw. Trójcy Świętej z wyłączeniem obrazu Matki Bożej Łaskawej. Dotacja stanowi 47%, pierwszego etapu prac konserwatorskich ołtarza. Nasz wkład wynosi pozostałe 53% – 28.500 zł. Wnioski o dotację na prace związane z obrazem oraz więźbą dachową zostały złożone do Wojewódzkiego Małopolskiego Konserwatora Zabytków. Zdjęcia aktualnego stanu obrazu można zobaczyć na stronie parafii.
 1. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Dziękuję ci, że jesteś kobietą” – niezwykłe wspomnienia o Janie Pawle II hiszpańskiej dziennikarki;

– w Gościu Niedzielnym – Trzeźwy znaczy wolny.

 1. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 2. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Bronisława Antosa, Stanisława Przybycień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.