Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna (22.04.2018)

 

 1. Dzisiaj:
 • Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Wspierajmy też powołanych – kapłanów, siostry zakonne, alumnów oraz diakonów przygotowujących się do święceń kapłańskich.
 • „Wadowickie kremówki”.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci, które będą przeżywać  I rocznicę przyjęcia Komunii św. Po Mszy św. spotkanie.
 2. W czwartek o 19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 3. W najbliższą niedzielę spotkanie członków Straży Honorowej o 13.40 w domu parafialnym.
 4. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia nowy numer „Miłujcie się”, „Królowa Różańca Świętego”, pamiątki do chrztu, ślubu oraz do I Komunii świętej.
 5. Informujemy, że przyjęty przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach zakłada przyjmowanie Pierwszej Komunii Świętej na końcu pierwszego cyklu edukacyjnego, czyli w klasie trzeciej. Uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii odbywa się w drugą sobotę maja.
 6. Katolicka Poradnia Rodzinna czynna jest w każdy poniedziałek miesiąca w domu parafialnym  od 17.00 do 18.00, wejście od ul. 3 Maja. Udział w spotkaniu w poradni jest obowiązkowy dla narzeczonych mających zamiar zawrzeć ślub kościelny. Informacje i numery telefonów do  Barbary i p. Małgorzaty na stronie parafii w zakładce: sakramenty.
 7. Przypominamy, że wszelkie prace remontowo-budowlane przy grobie winny uzyskać zgodę Zarządcy cmentarza. Stanowi o tym „Instrukcja w sprawie zarządzania cmentarzami parafialnymi na terenie diecezji kieleckiej” oraz regulamin cmentarza. O planowanych pracach ma być powiadomiony administrator cmentarza, którym jest p. Łukasz Rojewski.
 8. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli –  Krakowska pielęgniarka Hanna Chrzanowska będzie błogosławioną.

– w Gościu Niedzielnym – Wiara jest żywa. O roli Tradycji i zmianach w Kościele mówi o. Jacek Salij.

 1. Wspominamy:
  – w poniedziałek – św. Wojciecha Patrona Polski
  – w środę – św. Marka Ewangelistę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia. Msza św. w ich intencji w poniedziałek
i środę o 18.00.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
  + Kazimierę Domagała.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.