Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna (29.04.2018)

 

 1. Dzisiaj:
 • spotkanie członków Straży Honorowej o 13.40 w domu parafialnym.

W tym tygodniu:

 1. Rozpoczyna się najpiękniejszy miesiąc – zapraszamy na Nabożeństwa Majowe – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 17.30. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach.
 2. W czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 9.30 modlimy się w intencji druhów strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy i naszej parafii o Boże błogosławieństwo dla nich i ich rodzin oraz o dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej dla tegorocznych maturzystów. Na każdej Mszy św. odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski Matce Bożej.
 3. I czwartek, piątek, sobota. W czwartek Jerycho Różańcowe od 17.00 według stałego porządku. W piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź rano od 6.30, po południu od 17.30. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach. W sobotę o 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 4. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 5. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. O godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych, a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 6. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy obrzęd poświęcenia pól i modlitw o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Kowary, Szczytniki, Makocice, Gniazdowice. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na nabożeństwo Drogi Światała, w którym na podobieństwo Drogi Krzyżowej przeżywa się wydarzenia biblijne kształtujące naszą wiarę. Tym razem są to wydarzenia od zmartwychwstania do wniebowstąpienia. Nabożeństwo odbędzie się 7 maja o godzinie 19.00. Początek przy kościele, potem udamy się w stronę parku miejskiego.
 8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza również na pielgrzymkę do Częstochowy 19 maja br. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy.
 9. Ogólnopolskie spotkanie młodzieży na polach Lednickich, 2 czerwca br. Zapisy i informacje u ks. Adriana.
 10. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu, ślubu, I Komunii świętej.
 11. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli –  Siostra naszego Boga – bł. Hanna Chrzanowska.

– w Gościu Niedzielnym – Więcej światła. Na czym polega nabożeństwo Drogi Światła?

 1. Wspominamy:

– we wtorek św. Józefa Robotnika
– w środę św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
– w piątek św. Floriana, patrona strażaków

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.