Ogłoszenia Duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie (13.05.2018)

1. Dzisiaj:
  • porady prawne w domu parafialnym od 12.30 – 15.00
  • obrzęd poświęcenia pól i modlitw o deszcz, dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Górka Jaklińska, Szklana, Łaganów. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.
  • o godz. 18.00 pierwsze nabożeństwo Fatimskie. Modlitwie przewodniczy ks. Sebastian Wieczorek.
  • codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się Nowenną do Ducha Świętego

1. Gromadźmy się przy kapliczkach na Nabożeństwo Majowe. W tym tygodniu szczególnie:
    w środę o 20.00 w Makocicach, w czwartek o 20.00 w Jazdowiczkach, w sobotę o 19.00 w Kowarach..
  2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji ministrantów oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.  Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  4. Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy 19 maja o godz. 6.30 z Rynku. Są jeszcze wolne miejsca.
  5. W najbliższą niedzielę:
  • o godz. 11.00 – rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV

– spowiedź dzieci w czwartek o godz. 16.30. W związku ze spowiedzią w czwartek po południu kancelaria nieczynna.

• obrzęd poświęcenia pól i modlitw o deszcz, dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o godz. 15.00: Szreniawa, Jakubowice, Stogniowice, ul. Leśna. Prosimy o pojazdy na godz. 14.45.
  • Piotr Pochopień, misjonarz z Brazylii prosi naszą wspólnotę o pomoc w rozbudowie prowadzonej przez siebie misji. Ks. Piotr będzie kwestował po Mszach świętych w Zesłanie Ducha Świętego.
  1. Spotkanie młodzieży na polach Lednickich, 2 czerwca br. Zapisy i informacje u ks. Adriana.
  2. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu, ślubu, I Komunii świętej.

– w Niedzieli – Czy św. Andrzej Bobola ponownie uratuje swoją ojczyznę?

– w Gościu Niedzielnym – Bóg jest większy niż choroba – o dzieciach uratowanych cudem

– w poniedziałek – św. Macieja Apostoła
    – w środę – św. Andrzeja Bobolę – patrona Polski
  1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
    + Zdzisława Zajączkowskiego,
    + Halinę Kita, której pogrzeb w poniedziałek o 13.00.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.