Ogłoszenia Duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła (03.06.2018)

1. Dzisiaj:
  • Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe oraz przy poświeceniu pól na rewitalizację cmentarza
  • obrzęd poświęcenia pól i modlitw o deszcz o godz. 15.00 w Jazdowiczkach
  • od godz. 14.00 w amfiteatrze Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Mamy
  • o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją wokół kościoła
  • Dyrektor ZS im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach zachęca gimnazjalistów do kontynuowania nauki w tutejszym Zespole Szkół. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej szkoły i parafii.

1. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała
  • o godz. 18:00 Msza św. i następnie procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła.

Przy czwartym ołtarzu poświęcenie wianków.

1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie ma postu. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 18.00. W tym dniu modlimy się o uświęcenie kapłanów.
  2. W piątek od godz. 16.15 spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków bierzmowania. Sakramentu bierzmowania we wtorek 12 czerwca udzieli ks. bp Andrzej Kaleta.
  3. Gromadźmy się przy kapliczkach i krzyżach na Nabożeństwo Czerwcowe. W tym tygodniu szczególnie:
  • w Stogniowicach w piątek o 19.00 przy krzyżu przed mostem (tzw. koguciku)
  1. W najbliższą niedzielę:
  • 10- lecie Ogrodu Biblijnego w Proszowicach. W programie uroczystości: Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, wystawa rzeźb prof. Badyny, warsztaty ART.-ECO dla dzieci, koncerty i recital Krzysztofa Bochenka. Szczegóły na plakatach.
  • Jubileusz 100-lecia zawiązania OSP w Jakubowicach. Uroczystość odbędzie się przy remizie strażackiej w Jakubowicach. Początek o godz. 14.30.
  • w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie będą kwestować przy wyjściu z kościoła na rzecz działalności ośrodka, w którym znajdują opiekę nasi bliscy.
  1. Parafialna pielgrzymka Straży Honorowej do Częstochowy będzie 16 czerwca – wyjazd o godz. 6.30 rano – zapisy w zakrystii i w dzwonnicy.
  2. 23 czerwca o 17.30 w katedrze wawelskiej odbędzie się Msza św. dziękczynna z okazji 660. rocznicy lokacji miasta Proszowice. W zakrystii zapisy w celu zamówienia autokaru.
  3. W związku z wejściem w życie „Dekretu Ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim” informujemy, że w kancelarii parafialnej obowiązują zasady jak w instytucjach publicznych. Osoby trzecie nie mogą występować w sprawach, które ich bezpośrednio nie dotyczą, a przy wypisie zaświadczeń prosimy
    o posiadanie dowodu tożsamości.

– w Niedzieli – Ojciec naszej wolności – kard. Stefan Wyszyński.

– w Gościu Niedzielnym – EKG Bożego Serca.

– we wtorek św. Bonifacego, biskupa,

– w sobotę Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

1. Bożemu miłosierdziu polecamy:
    + Jana Lorensa,
    + Józefę Gładysz,
    + Mariana Stalmacha,
    + Witolda Jędrasa.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.