Ogloszenia Duszpasterskie III Niedzieli Wielkiego Postu – (24.03.2019)

Dzisiaj:

 • w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie kwestują przy wyjściu
  z kościoła na rzecz działalności ośrodka, w którym niejednokrotnie znajdują opiekę nasi bliscy.
 • obchodzimy Narodowy Dzień Życia;
 • o godz. 17.15 Gorzkie Żale – przewodniczy Andrzej.
 • są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji.
  W tym dniu możemy podjąć modlitwę w obronie życia – Księga Adopcji Duchowej i deklaracje są przy ołtarzu św. Anny. Msze. św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Na Mszę św.  o godz. 18.00 zapraszamy osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 2. We wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Również we wtorek o godz. 19.00 Msza św. Wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym. Wejście od strony zakrystii.
 4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową:
 • o godz. 16.30 dzieci,
 • o godz. 17.15 dorosłych,
 • o godz. 19.00 młodzież i tych, którzy później kończą pracę
 1. 30 marca, w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się ekstremalna parafialna droga krzyżowa. Przewidywana trasa wynosi ok. 13 km. Na ten rodzaj drogi krzyżowej zabieramy odpowiednie obuwie (część trasy wiedzie drogami polnymi), koszulki odblaskowe i latarki. Ekstremalna droga krzyżowa zakłada ofiarowanie wysiłku fizycznego, samodyscypliny związanej z milczeniem pomiędzy poszczególnymi stacjami. W tym roku grupa idzie razem. Osoby niepełnoletnie idą
  z opiekunem. Osoby chętne do czytania rozważań zgłaszają się do ks. Norberta. Prośba do druhów strażaków o czuwanie nad bezpieczeństwem grupy zabezpieczając początek i koniec marszu. Plan trasy w gablotach i na stronie parafii. Zapisy w zakrystii.
 2. W dniach 29 i 30 marca Zespół Placówek Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji: „Tak, pomagam!” organizuje świąteczną zbiórkę żywności w sklepach: BIEDRONKA, LEWIATAN, PALEO i EURO. Papież Franciszek powie: „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”. 
 3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 4. Dziękujemy za okazywaną życzliwość wobec prowadzonych prac remontowo-konserwatorskich
  w naszej parafii i prosimy o modlitwę w intencji ich realizacji.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są do nabycia kartki wielkanocne, prasa katolicka, nowy numer „Miłujcie się”, „Królowa Różańca Świętego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz baranki wielkanocne Caritas.
 6. Wyrażamy oburzenie z powodu ponownego zamieszczenia obraźliwych i wulgarnych napisów na murze kościoła Trójcy św. Ten akt wandalizmu jest brutalnym naruszeniem zasad kultury i występkiem przeciwko obyczajowości publicznej. Parafia złożyła zawiadomienie wzywając organa ścigania do podjęcia działań wymaganych przez prawo.
 7. W prasie katolickiej
  – w “Niedzieli”: „Życie nie dla każdego. Mimo wielu próśb organizacji pro-life nie udało się zmienić prawa, by zgodnie z wolą Polaków ludzkie życie było lepiej chronione”.
  – w “Gościu Niedzielnym”: „Trybunał miłosierdzia w służbie Kościołowi. O spowiedzi przez telefon, roli tajemnicy w sakramencie pokuty i cechach dobrego spowiednika”.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Mieczysława Kułagę, Stanisławę Woś, Izabelę Stępień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.