Ogłoszenia duszpasterskie XXIX niedzieli zwykłej (20.10.2019)

Dzisiaj:

 • obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Ofiary na tace składamy na potrzeby Misji.
 • Msza św. dziękczynna za zbiory:

– w Górce Stogniowskiej o godz. 11.00

– w Opatkowicach o godz. 15.00.

 • małżeństwo z Oazy Rodzin z Kielc daje świadectwo o duchowości małżeńskiej Domowego Kościoła. Ta propozycja skierowana jest do małżonków, by mogli bardziej czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa; uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Jest możliwość spotkania i uzyskania informacji nt. Domowego Kościoła, którego krąg pragniemy założyć w naszej parafii.
 • Burmistrz GiM Proszowice zaprasza na Ekologiczny Festyn Rodzinny od godz. 14.00 – „My też tworzymy atmosferę”

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek godz. 19.00 w kościele będzie Seminarium Odnowy Wiary – zapraszamy.
 2. Zwracamy się z prośbą do rolników o dar serca i do Sołtysów o zbiórkę warzyw na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Kielcach i przywiezienie ich w dniach 21-23 października do oznaczonego garażu obok wikariatu. W imieniu całej wspólnoty seminaryjnej składamy Bóg zapłać.
 3. W dniach od 26 października do 02 listopada włącznie będą zamknięte bramy wjazdowe cmentarza. W tych dniach, ze względu na prace porządkowe przy grobach obowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 4. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in. „Królowa Różańca Świętego”, nowy numer „Miłujcie się”, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnicze i misyjne na 2020 r.
 6. Trwa szlachetna akcja zbiórki makulatury na wybudowanie studni w Afryce i pomoc dla biednych i potrzebujących. Kontener na makulaturę jest ustawiony przy SP nr 1.
 7. Co należy zrobić, gdy przerwie ci się różaniec albo gdy twój krzyż się rozpadnie lub zostanie książeczka po zmarłym? Katolicy, którzy często korzystają z sakramentaliów często spotykają się z problemem, kiedy obiekt się niszczy lub zużywa. Sakramentalia to, krótko mówiąc, święte znaki, które poprzez wstawiennictwo Kościoła zapewniają nam łaskę, pomoc duchową. Co należy zrobić z takimi przedmiotami?Katolikom nakazuje się pozbycie się starych sakramentaliów z szacunkiem dla tych przedmiotów. Wszystkie sakramentalia mogą być spalone lub zakopane. Usunięcie tego typu obiektów w ten sposób honoruje ich święty cel. Prosimy zatem nie przynosić i nie składać ich
  w przedsionku kościoła.
 8. W prasie katolickiej m. in.:

– w “Niedzieli”: Pytania o stan wiary. Ile prawdy jest w stwierdzeniu, że Polska powoli staje się krajem pogańskim, a zatem na nowo terenem działalności misyjnej?

– w “Gościu Niedzielnym”: Święta rodzina – niebawem rozpocznie się proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II.

9. Wspominamy:

– we wtorek św. Jana Pawła II, papieża

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Helenę Nowak, Romana Świdzińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.