Ogłoszenia duszpasterskie XXX niedzieli zwykłej (27.10.2019)

Dzisiaj:

 • rocznica poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni, modlimy się za wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą budowali kościół, modlimy się także za tych, którzy troszczą się o utrzymanie i wspomagają jego funkcjonowanie.
 • O 17.15 Nabożeństwo Różańcowe w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek w kościele Seminarium Odnowy Wiary o godz. 19.00.
 2. W poniedziałek imieniny obchodzi ks. Tadeusz, kapelan. Msza św. w jego intencji o godz.18.00.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Kół Żywego Różańca.
 4. W czwartek 31 października w kościele Mszą św. o 18.00 rozpocznie się Noc Świętych, tj. – „Uwielbienie Jezusa ze Świętymi”. Zapraszamy wszystkie wspólnoty, rodziców z dziećmi, młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania. 
 5. W czwartek o 19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 6. W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św.: w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00; w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.30, 11.00 poprzedzona procesją o godz. 10.30.
 7. W sobotę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św.: w kościele: 6.30, 8.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła z pięcioma stacjami; w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.30 z procesją żałobną.
 8. od 1 do 8 listopada o godz. 17.15 różaniec w kościele z wypominkami jednorazowymi za zmarłych.
 • w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 • na wypominki przyjmujemy w zakrystii, na cmentarzu 1 i 2 listopada oraz kancelarii. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach.
 • W tym tygodniu będzie pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada:
 • w piątek o 8.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź rano od 6.30, po południu od godz. 17.15.
 • w sobotę o 8.00 Msza św. wynagradzająca NS NMP; odwiedziny chorych od godz. 11.00.
 • Od 26 października – 02 listopada obowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 • Zwracamy się z gorącym apelem do parafian i gości o zachowanie porządku na cmentarzu. Śmieci odnosimy na wskazane miejsca, a nie rzucamy pod mury lub groby innych. Pamiętajmy też, że nie ilością zniczy i kwiatów pomagamy naszym zmarłym, ale najpiękniejszym i najskuteczniejszym wyrazem pamięci oraz wdzięczności wobec nich jest częste odwiedzanie cmentarza, modlitwa indywidualna i wspólna modlitwa Kościoła – Msza św., różaniec.
 • W dniach 31 października – 04 listopada zostanie czasowo wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Armii Kraków od ul. Krakowskiej do ul. Kościuszki oraz rozszerzenie zakazu zatrzymywania na ul. Krakowskiej oraz ul. Armii Kraków.
 • Rolnikom i sołtysom za pomoc w zorganizowaniu zbiórki warzyw składamy Bóg zapłać.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 • W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Dusze czyśćcowe zawsze pomogą. Co nam daje modlitwa za umierających?

– w Gościu Niedzielnym – Jak uczynić z Kościoła dom dla wszystkich.

 • Wspominamy: w poniedziałek świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Danutę Nowak, Mariana Kwietnia, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00, Kazimierza Szajnę, którego pogrzeb w środę o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.